X
Bayport-Blue Point
Friday, September 13
Miller Place
6:00 PM
Commack HS
Friday, September 13
Sachem East
6:00 PM
Elwood/J Glenn
Friday, September 13
Babylon
6:00 PM
Mt Sinai
Friday, September 13
Southampton/Pierson
6:00 PM
Newfield
Friday, September 13
Copiague
6:00 PM
Patchogue-Medford
Friday, September 13
Connetquot
6:00 PM
Port Jefferson
Friday, September 13
Gpt/Shld/Matt
6:00 PM
Riverhead
Friday, September 13
Central Islip
6:00 PM
Smithtown East
Friday, September 13
Centereach
6:00 PM
West Islip
Friday, September 13
East Islip
6:00 PM
Ward Melville
Friday, September 13
Sachem North
6:00 PM
Wyandanch
Friday, September 13
Center Moriches
6:00 PM
E Hampton/BH
Friday, September 13
Comsewogue
7:00 PM
Longwood
Saturday, September 14
William Floyd
1:00 PM
Hauppauge
Saturday, September 14
Amityville
1:00 PM
Hampton Bays
Saturday, September 14
Shoreham WR
1:00 PM
H H Hills East
Saturday, September 14
North Babylon
1:00 PM
Westhampton
Saturday, September 14
H H Hills West
1:00 PM
Sayville
Saturday, September 14
Harborfields
2:00 PM
Kings Park
Saturday, September 14
Islip
2:00 PM
Eastport/S Manor
Saturday, September 14
Rocky Point
6:00 PM
Walt Whitman
Saturday, September 14
Bay Shore
1:00 PM
Lindenhurst
Saturday, September 14
Brentwood
1:30 PM
Huntington
Saturday, September 14
Northport
2:00 PM
Bellport
Saturday, September 14
Deer Park
2:00 PM
West Babylon
Saturday, September 14
Smithtown West
2:00 PM
Northport
Friday, September 20
West Islip
6:00 PM
Walt Whitman
Friday, September 20
Longwood
6:00 PM
Central Islip
Friday, September 20
Patchogue-Medford
6:00 PM
Center Moriches
Friday, September 20
Bayport-Blue Point
6:00 PM
H H Hills West
Friday, September 20
Eastport/S Manor
6:00 PM
Harborfields
Friday, September 20
Hauppauge
6:00 PM
Elwood/J Glenn
Friday, September 20
Shoreham WR
6:00 PM
Islip
Friday, September 20
Sayville
6:00 PM
Amityville
Friday, September 20
Kings Park
6:30 PM
Deer Park
Friday, September 20
Smithtown West
6:30 PM
Hampton Bays
Friday, September 20
Gpt/Shld/Matt
7:00 PM
Sachem East
Friday, September 20
Ward Melville
7:00 PM
Westhampton
Friday, September 20
Comsewogue
7:00 PM
Southampton/Pierson
Saturday, September 21
Wyandanch
1:00 PM
Lindenhurst
Saturday, September 21
William Floyd
1:00 PM
Babylon
Saturday, September 21
Port Jefferson
1:00 PM
Bellport
Saturday, September 21
North Babylon
1:00 PM
Miller Place
Saturday, September 21
Mt Sinai
1:30 PM
West Babylon
Saturday, September 21
H H Hills East
1:30 PM
Sachem North
Saturday, September 21
Connetquot
1:30 PM
Newfield
Saturday, September 21
Huntington
1:30 PM
Riverhead
Saturday, September 21
Commack HS
2:00 PM
E Hampton/BH
Saturday, September 21
Rocky Point
2:00 PM
East Islip
Saturday, September 21
Centereach
2:00 PM
Copiague
Saturday, September 21
Smithtown East
2:00 PM
Brentwood
Saturday, September 21
Bay Shore
1:00 PM
Deer Park
Friday, September 27
H H Hills East
3:00 PM
Bayport-Blue Point
Friday, September 27
Shoreham WR
6:00 PM
Babylon
Friday, September 27
Mt Sinai
6:00 PM
Islip
Friday, September 27
Westhampton
6:00 PM
H H Hills West
Friday, September 27
Hauppauge
6:00 PM
Gpt/Shld/Matt
Friday, September 27
Southampton/Pierson
6:00 PM
Sachem East
Friday, September 27
Lindenhurst
6:00 PM
Smithtown East
Friday, September 27
Newfield
6:00 PM
Wyandanch
Friday, September 27
Hampton Bays
6:00 PM
Sayville
Friday, September 27
Comsewogue
7:00 PM
Central Islip
Friday, September 27
Walt Whitman
7:00 PM
Brentwood
Saturday, September 28
Longwood
1:00 PM
Bay Shore
Saturday, September 28
Sachem North
1:00 PM
Miller Place
Saturday, September 28
Port Jefferson
1:00 PM
Smithtown West
Saturday, September 28
East Islip
1:00 PM
Rocky Point
Saturday, September 28
Amityville
1:00 PM
North Babylon
Saturday, September 28
Huntington
1:30 PM
Kings Park
Saturday, September 28
E Hampton/BH
1:30 PM
Centereach
Saturday, September 28
West Islip
2:00 PM
Connetquot
Saturday, September 28
Ward Melville
2:00 PM
Northport
Saturday, September 28
Bellport
2:00 PM
Copiague
Saturday, September 28
West Babylon
2:30 PM
Harborfields
Saturday, September 28
Eastport/S Manor
1:00 PM
Center Moriches
Saturday, September 28
Elwood/J Glenn
1:30 PM
Patchogue-Medford
Saturday, September 28
Riverhead
1:30 PM
William Floyd
Saturday, September 28
Commack HS
1:30 PM
Shoreham WR
Saturday, October 5
Wyandanch
1:00 PM
Port Jefferson
Saturday, October 5
Southampton/Pierson
1:00 PM
Central Islip
Saturday, October 5
Lindenhurst
1:00 PM
Harborfields
Saturday, October 5
H H Hills West
1:00 PM
Eastport/S Manor
Saturday, October 5
Amityville
1:00 PM
Hampton Bays
Saturday, October 5
Center Moriches
1:00 PM
Longwood
Saturday, October 5
Sachem North
1:00 PM
North Babylon
Saturday, October 5
Northport
2:00 PM
Elwood/J Glenn
Saturday, October 5
Bayport-Blue Point
2:00 PM
Huntington
Saturday, October 5
Smithtown East
2:00 PM
Deer Park
Saturday, October 5
Newfield
2:00 PM
Centereach
Saturday, October 5
Smithtown West
6:00 PM
E Hampton/BH
Saturday, October 5
Islip
6:00 PM
Commack HS
Saturday, October 5
Patchogue-Medford
6:00 PM
H H Hills East
Saturday, October 5
East Islip
6:00 PM
Gpt/Shld/Matt
Saturday, October 5
Mt Sinai
6:00 PM
Miller Place
Saturday, October 5
Babylon
6:00 PM
Rocky Point
Saturday, October 5
Hauppauge
6:00 PM
William Floyd
Saturday, October 5
Sachem East
6:00 PM
Westhampton
Saturday, October 5
Sayville
6:00 PM
Ward Melville
Saturday, October 5
Walt Whitman
6:00 PM
West Islip
Saturday, October 5
West Babylon
6:30 PM
Comsewogue
Saturday, October 5
Kings Park
6:30 PM
Connetquot
Saturday, October 5
Bay Shore
1:00 PM
Brentwood
Saturday, October 5
Riverhead
1:30 PM
Copiague
Saturday, October 5
Bellport
2:00 PM
Southampton/Pierson
Wednesday, October 9
Miller Place
5:00 PM
Smithtown West
Wednesday, October 9
Copiague
6:00 PM
Gpt/Shld/Matt
Wednesday, October 9
Babylon
6:00 PM
Smithtown East
Wednesday, October 9
Deer Park
4:00 PM
Westhampton
Thursday, October 10
E Hampton/BH
3:00 PM
Rocky Point
Thursday, October 10
H H Hills West
3:00 PM
Riverhead
Thursday, October 10
Connetquot
6:00 PM
Sachem North
Thursday, October 10
Walt Whitman
6:00 PM
Sayville
Thursday, October 10
Kings Park
6:00 PM
Hauppauge
Thursday, October 10
Eastport/S Manor
6:00 PM
Longwood
Thursday, October 10
Sachem East
6:00 PM
Comsewogue
Thursday, October 10
Islip
6:00 PM
Bay Shore
Thursday, October 10
Central Islip
6:00 PM
Amityville
Thursday, October 10
Harborfields
6:30 PM
Lindenhurst
Thursday, October 10
Commack HS
3:30 PM
Bellport
Friday, October 11
Huntington
2:00 PM
East Islip
Friday, October 11
West Babylon
3:00 PM
North Babylon
Friday, October 11
West Islip
3:00 PM
Mt Sinai
Friday, October 11
Port Jefferson
3:00 PM
H H Hills East
Friday, October 11
Northport
3:15 PM
Elwood/J Glenn
Friday, October 11
Hampton Bays
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Friday, October 11
Wyandanch
3:30 PM
William Floyd
Friday, October 11
Ward Melville
3:30 PM
Shoreham WR
Friday, October 11
Center Moriches
3:30 PM
Patchogue-Medford
Friday, October 11
Brentwood
3:30 PM
Newfield
Friday, October 11
Centereach
3:30 PM
Bellport
Friday, October 18
H H Hills East
3:30 PM
Babylon
Friday, October 18
Bayport-Blue Point
6:00 PM
Center Moriches
Friday, October 18
Gpt/Shld/Matt
6:00 PM
Centereach
Friday, October 18
West Babylon
6:00 PM
Islip
Friday, October 18
Rocky Point
6:00 PM
Lindenhurst
Friday, October 18
Longwood
6:00 PM
Hauppauge
Friday, October 18
Westhampton
6:00 PM
Southampton/Pierson
Friday, October 18
Hampton Bays
6:00 PM
West Islip
Friday, October 18
Newfield
6:00 PM
Port Jefferson
Saturday, October 19
Wyandanch
1:00 PM
Sachem North
Saturday, October 19
William Floyd
1:00 PM
Comsewogue
Saturday, October 19
Harborfields
1:00 PM
Amityville
Saturday, October 19
E Hampton/BH
1:00 PM
Commack HS
Saturday, October 19
Central Islip
1:30 PM
Deer Park
Saturday, October 19
Northport
1:30 PM
East Islip
Saturday, October 19
North Babylon
2:00 PM
Brentwood
Saturday, October 19
Sachem East
2:00 PM
H H Hills West
Saturday, October 19
Sayville
2:00 PM
Shoreham WR
Saturday, October 19
Miller Place
2:00 PM
Bay Shore
Saturday, October 19
Patchogue-Medford
2:30 PM
Connetquot
Saturday, October 19
Walt Whitman
6:00 PM
Eastport/S Manor
Saturday, October 19
Kings Park
1:30 PM
Mt Sinai
Saturday, October 19
Elwood/J Glenn
1:30 PM
Ward Melville
Saturday, October 19
Riverhead
1:30 PM
Smithtown West
Saturday, October 19
Smithtown East
2:00 PM
Huntington
Saturday, October 19
Copiague
2:00 PM
Bayport-Blue Point
Friday, October 25
Port Jefferson
3:30 PM
Babylon
Friday, October 25
Center Moriches
6:00 PM
Connetquot
Friday, October 25
Central Islip
6:00 PM
E Hampton/BH
Friday, October 25
Hauppauge
6:00 PM
H H Hills West
Friday, October 25
Islip
6:00 PM
Hampton Bays
Friday, October 25
Mt Sinai
6:00 PM
Harborfields
Friday, October 25
Westhampton
6:00 PM
Sayville
Friday, October 25
Eastport/S Manor
6:00 PM
Northport
Friday, October 25
East Islip
6:00 PM
Ward Melville
Friday, October 25
Longwood
6:00 PM
Wyandanch
Friday, October 25
Gpt/Shld/Matt
6:00 PM
Walt Whitman
Saturday, October 26
William Floyd
1:00 PM
Sachem East
Saturday, October 26
Sachem North
1:00 PM
West Babylon
Saturday, October 26
North Babylon
1:00 PM
West Islip
Saturday, October 26
H H Hills East
1:30 PM
Commack HS
Saturday, October 26
Brentwood
1:30 PM
Miller Place
Saturday, October 26
Elwood/J Glenn
2:00 PM
Southampton/Pierson
Saturday, October 26
Shoreham WR
2:00 PM
Patchogue-Medford
Saturday, October 26
Lindenhurst
2:00 PM
Amityville
Saturday, October 26
Comsewogue
3:00 PM
Newfield
Saturday, October 26
Smithtown West
5:00 PM
Kings Park
Saturday, October 26
Rocky Point
6:00 PM
Riverhead
Saturday, October 26
Bay Shore
1:00 PM
Smithtown East
Saturday, October 26
Bellport
2:00 PM
Huntington
Saturday, October 26
Deer Park
2:00 PM
Centereach
Saturday, October 26
Copiague
2:00 PM
Copiague
Friday, November 1
Deer Park
6:00 PM
Center Moriches
Friday, November 1
Southampton/Pierson
6:00 PM
Hauppauge
Friday, November 1
Sayville
6:00 PM
Gpt/Shld/Matt
Friday, November 1
Miller Place
6:00 PM
Kings Park
Friday, November 1
Westhampton
6:00 PM
Mt Sinai
Friday, November 1
Bayport-Blue Point
6:00 PM
Smithtown West
Friday, November 1
West Islip
6:00 PM
Shoreham WR
Friday, November 1
Babylon
6:00 PM
William Floyd
Friday, November 1
Connetquot
6:00 PM
Sachem East
Friday, November 1
Patchogue-Medford
6:00 PM
Sachem North
Friday, November 1
Lindenhurst
6:00 PM
Port Jefferson
Friday, November 1
Hampton Bays
6:00 PM
Bay Shore
Friday, November 1
Ward Melville
7:00 PM
Central Islip
Saturday, November 2
Brentwood
1:00 PM
Comsewogue
Saturday, November 2
H H Hills West
1:00 PM
Islip
Saturday, November 2
Amityville
1:00 PM
Eastport/S Manor
Saturday, November 2
E Hampton/BH
1:00 PM
Northport
Saturday, November 2
Smithtown East
1:00 PM
West Babylon
Saturday, November 2
Newfield
1:00 PM
H H Hills East
Saturday, November 2
Huntington
1:30 PM
North Babylon
Saturday, November 2
Centereach
2:00 PM
Rocky Point
Saturday, November 2
Harborfields
2:00 PM
Wyandanch
Saturday, November 2
Elwood/J Glenn
2:00 PM
Walt Whitman
Saturday, November 2
Riverhead
1:30 PM
Longwood
Saturday, November 2
Commack HS
1:30 PM
East Islip
Saturday, November 2
Bellport
2:00 PM
FOOTBALL NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
2023-24
See brackets for Section XI tournament

http://www.sectionxi.org/TOUR/fb.htm

TO PURCHASE TICKETS GO TO:
                                                

For games at Stony Brook - https://gofan.co/app/school/NYSPHSAAXI   
For games at Hofstra -  
https://gofan.co/app/school/NYSPHSAA8                                     

Long Island Championships

Nov 24 at Hofstra University
Class I: William Floyd at Massapequa, 12 pm
Class III:  East Islip at South Side, 4:30 pm

Nov 25 at Stony Brook University
Class II: Garden City at North Babylon, 12 pm
Class IV: Seaford at Bayport-BP, 4:30 pm


COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 8
Official Ball: Spalding
Rules: NFHS
Sport Chair:  TIM HORAN

  Coaches Packet
  Coaches Association
  MS Coaches Packet
  Tommy Tough Safety Standards

PARTNERS
 

PARTNERS
                                             

ADVERTISERS