2018-19 FOOTBALL

 

Qualifying Round
Winners will be re-seeded
 for Next Round

||
||
||
||
 

Fri, Nov 9

 

Sat, Nov 10

  Thu, Nov 15
 
  Fri, Nov 16
 
  Sat, Nov 17
 
     
Fri, Nov 2 Sat, Nov 3
 

at
higher seed
Times TBA

 

at
 higher seed
Times TBA
 

  ||
||
||
||
 

at
higher seed
Times TBA

$6 Adm.

 

at
higher seed
Times TBA

$6 Adm.

     

at
 Stony Brook
University

$6 Adm.

 

at
Stony Brook
University

$6 Adm.

     

DIVISION I

  ||                      
      8 Central Islip          ||                          
     

2 pm @Lincoln Ave
sports complex

  ||       @1 William Floyd                      
      @1  William Floyd     ||       @William Floyd ]        
          ||       High School ]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

  _1 William Floyd      
  7 Walt Whitman          ||      

 1 pm

]           ]    
 

6 pm

]     ||       4 Sachem East ]           ]    
  @2 Ward Melville  ]     ||                     ] ___________  
          ||                  

12 pm

]

DIVISION I

 
  6 Sachem East           ||                     ]

CHAMPION

 
  7  pm ]     ||   3 Longwood                        ]    
  @3 Connetquot    ]     ||  

6 pm

]               ]    
          ||  

@Stony Brook

]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

   2 Ward Melville  ]    
  5 Commack                 ||  

University

]                    
 

6 pm

]     ||   @2 Ward Melville  ]                  
  @4 Longwood       ]     ||                          
          ||                          
                                     
DIVISION II   ||                          
      8 Smithtown West   ||                          
      1:30 pm   ||       @1 West Islip                
      @1 West Islip         ||  

 

    ]              
          ||  

 

  1 pm ]

-> -> -> ->

 

 1 West Islip

       
      7 Smithtown East   ||         ]       ]      
      2 pm   ||       4 North Babylon  ]       ]      
      @2 Lindenhurst   ||               7:30 pm ] _____________    
          ||                 ]

DIVISION II

   
      6 North Babylon   ||                 ]

CHAMPION

   
     

2 pm

  ||       3  Centereach          ]      
      @3 Northport          ||      

1 pm

]       ]      
          ||  

 

 

@Lindenhurst MS

]

-> -> -> ->

 

_2 Lindenhurst__ ]      
  5 _Bellport                 ||         ]              
 

6 pm

]     ||       @2 Lindenhurst   ]                
  @4 Centereach   ]     ||                          
          ||                          
                                     

DIVISION III

  ||                          
  8  Comsewogue       ||   @1 Westhampton                      
 

6 pm

]     ||  

 

]                    
  @1 Westhampton   ]     ||  

5 pm

]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

 

1 Westhampton

     
          ||     ]               ]    
      7 _Miller Place   ||   4 Kings Park   _ ]             ]    
     

2 pm

  ||                     ]    
      @2 HH Hills West     ||                   4 pm ]

 _____________

 
          ||                     ]

DIVISION III

 
  6    ESM              ||        3 Sayville            ]

CHAMPION

 
 

6:30 pm

]     ||  

 

    ]           ]    
  @3 Sayville      ]     ||       1 pm ]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

   2 HH Hills West ]    
                  ]                
  5  Kings Park       ||       @2 HH Hills West ]    

 

         
 

5 pm @ Islip HS

]     ||                          
  @4 East Islip     ]     ||                          
          ||                        
                                     

DIVISION IV

  ||  
  8  Bayport-BP          ||  
 

6 pm

]     ||   @1 Mt Sinai                    
  @1 Mt Sinai        ]     ||     ]                    
          ||  

5 pm

]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

 

_   1 Mt Sinai  

         
  7 Port Jefferson           ||   ]           ]      
 

6 pm

]     ||   4  Babylon   ]           ]      
  @2    SWR           ]     ||                 ]      
          ||              

4 pm

] ____________    
      6_Center Moriches   ||              

 

]

DIVISION IV

   
     

2 pm

  ||   3 Elwood-J Glenn             ]

CHAMPION

   
      @3 Elwood-J Glenn    ||     ]           ]      
          ||  

5 pm

]

-> -> -> ->

 

-> -> -> ->

 

    2  SWR    

       
  5 Wyandanch            ||     ]                    
 

6 pm

]     ||   @2 SWR             ]                    
  @4 Babylon         ]     ||                          
          ||                          
      ||