2020-21 BOYS LACROSSE  
Live stream of county championship games
https://www.nfhsnetwork.com/associations/nysphsaasxi

                                                                

 


Tue, Jun 8
@higher seed
4 PM

 


Fri, Jun 11
@higher seed
4 PM

 

Mon, Jun 14
@higher seed
4 PM

 

 

     

Wed, Jun 16
@higher seed
4 PM

 


 

*indicates
  change

 

DIVISION I

   
   
    @A1_Huntington    
  ]   A9 Sachem North                  
  A9 Sachem North     ]   ]                

    ]   A9 Sachem North   ]    ]                

 

  @A8  Sachem East   ]     ]                    
            ]

- > - > - > ->

 

- > - > - > ->

    A4 Ward Melville             
            ]           ]        
      A5 Bay Shore        ]           ]        
        ] @A4 Ward Melville       ]           ]        
        ]               ]        
      @A4 Ward Melville     ]               ] _ Northport            
                      5:30 pm ]

A Qualifier

     
                        ]        
     

@A3_Northport   

                ]    

 

 
        ]   A3_Northport              ]        
  A11  William Floyd    

 

]   ]           ]    

 

 
    ]  A6 Smithtown East  _ ]   ] ]      
  @A6 Smithtown East  _ ]       ] ]      
          5 pm ]

- > - > - > ->

 

- > - > - > ->

   @A3_Northport      ]        
  @A7_ Connetquot            ]                    
   3 pm ]  _A7_ Connetquot        ]                    
  A10 SH/EH/BH/Pier/Ross     ]   ]   ]                    
     

 5 pm

] @A2 Smithtown West                         
        ]                        
      @A2 Smithtown West       ]                        
                                 
                                 
                                 
                                 


DIVISION II

 

 

Wed, Jun 9
@higher seed
 

 


 

 

Sat, Jun 12
@higher seed
2 PM

 

Tue, Jun 15
@higher seed
4 PM

 

Wed, Jun 16
@higher seed
 

 


 




 

 
             

 

                 
      @B4_ Harborfields                             
     

 5 pm

]

 > - > - > ->

  B4_ Harborfields                     
        ]       ]                
      B5_ Westhampton ]       ]

 > - > - > ->

  @B1_ Comsewogue          
              @B1_ Comsewogue ]       ]        
                  ]    
              7 pm ]    
@B3  Hauppauge                 ]

  Comsewogue   

     
   

 8 pm

]

> - > - > ->

 

B6   East Islip      

        ]

B Qualifier

     
        ]       ]       ]        
      B6   East Islip       ]    

 12 pm

]

 > - > - > ->

 

B2  West Islip   

]        
                ]                
      B7  ESM            ]       ]                
     

 4:30 pm

]

> - > - > ->

 

@B2  West Islip       

]                
      @B2  West Islip        ]                        
                                 
                                 
              @C1_Mt Sinai       ]                
             

 10 am

]

> - > - > ->  

  @C1_Mt Sinai                
              C4  Islip              ]       ]        
                      7 pm ]        
                        ]        
                        ]   Mt Sinai               
        C3 _Bayport-BP  ]       ]

C Qualifier

   
       

 10 am

]

> - > - > ->

   C3 _Bayport-BP           
      @C2_ SWR         ]      
         
       
            D1_Port Jefferson          
              ]    
              ] Port Jefferson        
              ]

D Qualifier

     
            D2_Center Moriches    ]