X
Invitational
Thursday, September 10
Hampton Bays
4:00 PM
Invitational
Saturday, September 12
Port Jefferson
9:00 AM
Longwood
Tuesday, September 15
Smithtown
4:00 PM
Mt Sinai
Tuesday, September 15
Islip
4:00 PM
Harborfields
Tuesday, September 15
Sayville
4:00 PM
Shoreham WR
Tuesday, September 15
Hampton Bays
4:00 PM
Commack HS
Tuesday, September 15
Sachem North
4:15 PM
Miller Place
Tuesday, September 15
East Hampton
4:30 PM
Kings Park
Tuesday, September 15
Rocky Point
4:30 PM
Southampton
Tuesday, September 15
Bayport-Blue Point
4:30 PM
West Babylon
Tuesday, September 15
East Islip
4:00 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, September 15
Middle Country
4:00 PM
Walt Whitman
Tuesday, September 15
Lindenhurst
4:00 PM
H H Hills West
Tuesday, September 15
Hauppauge
4:00 PM
Huntington
Tuesday, September 15
Deer Park
4:00 PM
Central Islip
Tuesday, September 15
Riverhead
4:00 PM
Brentwood
Tuesday, September 15
Wm Floyd
4:00 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, September 15
Comsewogue
4:00 PM
Copiague
Tuesday, September 15
West Islip
4:00 PM
H H Hills East
Tuesday, September 15
Connetquot
4:15 PM
Sachem East
Tuesday, September 15
Ward Melville
4:15 PM
North Babylon
Tuesday, September 15
Bellport
4:30 PM
Bay Shore
Tuesday, September 15
Northport
4:30 PM
Bayport-Blue Point
Tuesday, September 22
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Miller Place
Tuesday, September 22
Mt Sinai
4:00 PM
Islip
Tuesday, September 22
Amityville
4:00 PM
Wm Floyd
Tuesday, September 22
Smithtown
4:00 PM
Shelter Island
Tuesday, September 22
Ross
4:00 PM
Commack HS
Tuesday, September 22
Sachem East
4:15 PM
Center Moriches
Tuesday, September 22
Babylon
4:30 PM
Hampton Bays
Tuesday, September 22
Southampton
4:30 PM
Southold
Tuesday, September 22
Pierson
4:30 PM
Port Jefferson
Tuesday, September 22
Mattituck
4:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, September 22
Longwood
4:00 PM
Sachem North
Tuesday, September 22
Central Islip
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, September 22
Harborfields
4:00 PM
West Islip
Tuesday, September 22
Huntington
4:00 PM
H H Hills East
Tuesday, September 22
Walt Whitman
4:00 PM
H H Hills West
Tuesday, September 22
Eastport/S Manor
4:00 PM
Middle Country
Tuesday, September 22
Brentwood
4:00 PM
Copiague
Tuesday, September 22
North Babylon
4:00 PM
East Islip
Tuesday, September 22
Comsewogue
4:00 PM
Hauppauge
Tuesday, September 22
West Babylon
4:00 PM
Connetquot
Tuesday, September 22
Bay Shore
4:15 PM
Riverhead
Tuesday, September 22
Ward Melville
4:15 PM
Sayville
Tuesday, September 22
Rocky Point
4:30 PM
Deer Park
Tuesday, September 22
Bellport
4:30 PM
Northport
Tuesday, September 22
Lindenhurst
4:30 PM
Iona Prep
Saturday, September 26
Sachem
9:00 AM
Sachem East
Tuesday, September 29
Central Islip
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, September 29
Sayville
4:00 PM
Sachem North
Tuesday, September 29
Riverhead
4:00 PM
Smithtown
Tuesday, September 29
Patchogue-Medford
4:00 PM
Walt Whitman
Tuesday, September 29
Bay Shore
4:00 PM
West Islip
Tuesday, September 29
Deer Park
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, September 29
Huntington
4:00 PM
Middle Country
Tuesday, September 29
Wm Floyd
4:00 PM
Longwood
Tuesday, September 29
Brentwood
4:00 PM
Mt Sinai
Tuesday, September 29
Amityville
4:00 PM
Kings Park
Tuesday, September 29
Harborfields
4:00 PM
Lindenhurst
Tuesday, September 29
H H Hills East
4:00 PM
Hauppauge
Tuesday, September 29
East Islip
4:00 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, September 29
West Babylon
4:00 PM
Comsewogue
Tuesday, September 29
H H Hills West
4:00 PM
Ward Melville
Tuesday, September 29
Commack HS
4:15 PM
Bayport-Blue Point
Tuesday, September 29
Shoreham WR
4:30 PM
Bellport
Tuesday, September 29
Copiague
4:30 PM
Connetquot
Tuesday, September 29
Northport
4:30 PM
Islip
Tuesday, September 29
East Hampton
4:30 PM
Elwood/J Glenn
Tuesday, September 29
Southampton
4:30 PM
Invitational
Friday, October 2
Shoreham WR
3:45 PM
Invitational
Saturday, October 3
Smithtown
12:30 PM
Elementary Meet
Tuesday, October 6
Walt Whitman
10:00 AM
Amityville
Tuesday, October 6
Miller Place
4:00 PM
Babylon
Tuesday, October 6
Port Jefferson
4:00 PM
Ward Melville
Tuesday, October 6
Sachem North
4:15 PM
Mattituck
Tuesday, October 6
Center Moriches
4:30 PM
Pierson
Tuesday, October 6
Shelter Island
4:30 PM
Ross
Tuesday, October 6
Southold
4:30 PM
Southampton
Tuesday, October 6
Shoreham WR
4:30 PM
Mt Sinai
Tuesday, October 6
East Hampton
4:30 PM
Elwood/J Glenn
Tuesday, October 6
Hampton Bays
4:30 PM
Kings Park
Tuesday, October 6
Sayville
4:00 PM
H H Hills West
Tuesday, October 6
West Babylon
4:00 PM
H H Hills East
Tuesday, October 6
Bay Shore
4:00 PM
Longwood
Tuesday, October 6
Wm Floyd
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, October 6
Deer Park
4:00 PM
Comsewogue
Tuesday, October 6
Hauppauge
4:00 PM
Copiague
Tuesday, October 6
Huntington
4:00 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, October 6
East Islip
4:00 PM
Smithtown
Tuesday, October 6
Middle Country
4:00 PM
Sachem East
Tuesday, October 6
Riverhead
4:00 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, October 6
Brentwood
4:00 PM
Commack HS
Tuesday, October 6
Central Islip
4:15 PM
Lindenhurst
Tuesday, October 6
Connetquot
4:15 PM
Bellport
Tuesday, October 6
West Islip
4:30 PM
Rocky Point
Tuesday, October 6
Westhampton
4:30 PM
Walt Whitman
Tuesday, October 6
Northport
4:30 PM
Invitational
Thursday, October 8
Westhampton
4:00 PM
Miller Place
Tuesday, October 13
Islip
4:00 PM
Brentwood
Tuesday, October 13
Smithtown
4:00 PM
Ross
Tuesday, October 13
Pierson
4:00 PM
Sachem North
Tuesday, October 13
Sachem East
4:00 PM
Southold
Tuesday, October 13
Shelter Island
4:30 PM
Shoreham WR
Tuesday, October 13
Elwood/J Glenn
4:30 PM
Port Jefferson
Tuesday, October 13
Center Moriches
4:30 PM
East Hampton
Tuesday, October 13
Amityville
4:30 PM
Hampton Bays
Tuesday, October 13
Bayport-Blue Point
4:30 PM
Middle Country
Tuesday, October 13
Longwood
4:00 PM
Deer Park
Tuesday, October 13
Copiague
4:00 PM
East Islip
Tuesday, October 13
H H Hills West
4:00 PM
Hauppauge
Tuesday, October 13
Eastport/S Manor
4:00 PM
Babylon
Tuesday, October 13
Mattituck
4:00 PM
Bay Shore
Tuesday, October 13
Lindenhurst
4:00 PM
West Babylon
Tuesday, October 13
Comsewogue
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, October 13
Kings Park
4:00 PM
Wm Floyd
Tuesday, October 13
Patchogue-Medford
4:00 PM
West Islip
Tuesday, October 13
North Babylon
4:00 PM
Riverhead
Tuesday, October 13
Commack HS
4:15 PM
Central Islip
Tuesday, October 13
Ward Melville
4:15 PM
Connetquot
Tuesday, October 13
Walt Whitman
4:15 PM
Harborfields
Tuesday, October 13
Rocky Point
4:30 PM
Northport
Tuesday, October 13
H H Hills East
4:30 PM
Huntington
Tuesday, October 13
Bellport
4:30 PM
Invitational
Friday, October 23
Port Jefferson
3:30 PM
Division
Tuesday, October 27
SECTION XI
1:00 PM
State Qual Meet
Friday, November 6
SECTION XI
1:00 PM
CROSS COUNTRY NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 13
Rules: NFHS
Sport Chairs: 
   Joe Pennacchio (Boys)
   Tony Toro (Girls)

  Coaches Packet
  Coaches Association
  standings
  Tickets

PARTNERS
 

PARTNERS
                           

ADVERTISERS