X
Copiague
Thursday, January 18
Newfield
4:00 PM
Sachem East
Thursday, January 18
William Floyd
4:00 PM
West Babylon
Thursday, January 18
Deer Park
4:00 PM
Miller Place
Thursday, January 18
Bayport-Blue Point
4:30 PM
Centereach
Thursday, January 18
Smithtown East
4:30 PM
Hampton Bays
Thursday, January 18
Wyandanch
4:30 PM
Elwood/J Glenn
Thursday, January 18
Amityville
4:30 PM
Bellport
Thursday, January 18
Comsewogue
5:45 PM
Harborfields
Thursday, January 18
Kings Park
6:15 PM
Islip
Thursday, January 18
East Islip
3:30 PM
Hauppauge
Thursday, January 18
Rocky Point
4:00 PM
Mt Sinai
Thursday, January 18
Shoreham WR
4:00 PM
Sayville
Thursday, January 18
Westhampton
4:00 PM
Smithtown West
Thursday, January 18
Huntington
5:45 PM
North Babylon
Thursday, January 18
H H Hills East
5:45 PM
H H Hills West
Thursday, January 18
Eastport/S Manor
5:45 PM
North Babylon
Friday, January 19
Copiague
4:00 PM
Sachem North
Friday, January 19
Brentwood
4:00 PM
Walt Whitman
Friday, January 19
Lindenhurst
4:15 PM
Southold/Greenport
Friday, January 19
Mattituck
5:45 PM
Longwood
Friday, January 19
Commack HS
5:45 PM
Northport
Friday, January 19
Bay Shore
6:00 PM
Riverhead
Friday, January 19
Connetquot
6:15 PM
Port Jefferson
Friday, January 19
Center Moriches
7:00 PM
Pierson/BH
Friday, January 19
Stony Brook
7:00 PM
Patchogue-Medford
Friday, January 19
Ward Melville
4:15 PM
Babylon
Friday, January 19
McGann-Mercy
6:00 PM
Rocky Point
Saturday, January 20
Sayville
10:00 AM
Patchogue-Medford
Monday, January 22
William Floyd
4:30 PM
McGann-Mercy
Monday, January 22
Stony Brook
4:30 PM
Deer Park
Tuesday, January 23
H H Hills West
4:00 PM
Mattituck
Tuesday, January 23
Babylon
4:30 PM
Smithtown East
Tuesday, January 23
Copiague
4:30 PM
Shoreham WR
Tuesday, January 23
Miller Place
4:30 PM
Wyandanch
Tuesday, January 23
Stony Brook
4:30 PM
Ward Melville
Tuesday, January 23
Longwood
5:45 PM
Brentwood
Tuesday, January 23
Commack HS
5:45 PM
Lindenhurst
Tuesday, January 23
Northport
6:00 PM
Huntington
Tuesday, January 23
H H Hills East
6:15 PM
Connetquot
Tuesday, January 23
Walt Whitman
6:15 PM
Bay Shore
Tuesday, January 23
Central Islip
6:30 PM
East Hampton
Tuesday, January 23
Islip
6:45 PM
Newfield
Tuesday, January 23
Smithtown West
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, January 23
Centereach
5:45 PM
Sachem North
Tuesday, January 23
Sachem East
5:45 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, January 23
Bellport
5:45 PM
Kings Park
Tuesday, January 23
Hauppauge
5:45 PM
Bayport-Blue Point
Tuesday, January 23
Hampton Bays
5:45 PM
Comsewogue
Tuesday, January 23
West Islip
5:45 PM
East Islip
Tuesday, January 23
Harborfields
6:00 PM
Pierson/BH
Wednesday, January 24
Port Jefferson
4:30 PM
Center Moriches
Wednesday, January 24
Southold/Greenport
6:15 PM
Hauppauge
Thursday, January 25
East Islip
3:30 PM
Bellport
Thursday, January 25
Deer Park
4:00 PM
Longwood
Thursday, January 25
William Floyd
4:00 PM
Mattituck
Thursday, January 25
Bay Shore
4:30 PM
Miller Place
Thursday, January 25
Amityville
4:30 PM
Huntington
Thursday, January 25
Newfield
4:30 PM
West Islip
Thursday, January 25
Eastport/S Manor
5:45 PM
Northport
Thursday, January 25
Connetquot
6:00 PM
Sayville
Thursday, January 25
Kings Park
6:15 PM
H H Hills West
Thursday, January 25
West Babylon
6:15 PM
Hampton Bays
Thursday, January 25
Shoreham WR
4:00 PM
Copiague
Thursday, January 25
North Babylon
4:00 PM
Westhampton
Thursday, January 25
Rocky Point
4:00 PM
Wyandanch
Thursday, January 25
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Centereach
Thursday, January 25
H H Hills East
5:45 PM
Mt Sinai
Thursday, January 25
Southampton
6:00 PM
Harborfields
Thursday, January 25
East Hampton
6:15 PM
Sachem East
Friday, January 26
Brentwood
4:00 PM
Central Islip
Friday, January 26
Lindenhurst
4:15 PM
Southold/Greenport
Friday, January 26
Pierson/BH
4:30 PM
Walt Whitman
Friday, January 26
Riverhead
4:30 PM
Smithtown West
Friday, January 26
Smithtown East
5:45 PM
Commack HS
Friday, January 26
Ward Melville
6:15 PM
Patchogue-Medford
Friday, January 26
Sachem North
5:45 PM
Babylon
Friday, January 26
Center Moriches
7:00 PM
H H Hills East
Saturday, January 27
Tournament
10:00 AM
Southampton
Saturday, January 27
Elwood/J Glenn
11:45 AM
Consolation Game
Saturday, January 27
Amityville
3:00 PM
Bellport
Saturday, January 27
Multi School Meet
3:00 PM
Final Game
Saturday, January 27
Amityville
5:00 PM
Sachem East
Monday, January 29
Massapequa
4:30 PM
West Babylon
Monday, January 29
Bellport
5:45 PM
Shoreham WR
Tuesday, January 30
Wyandanch
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, January 30
Smithtown West
4:00 PM
Centereach
Tuesday, January 30
Copiague
4:00 PM
Brentwood
Tuesday, January 30
Ward Melville
4:15 PM
Elwood/J Glenn
Tuesday, January 30
Mt Sinai
4:30 PM
Mattituck
Tuesday, January 30
Stony Brook
4:30 PM
Southampton
Tuesday, January 30
Miller Place
4:30 PM
Sachem North
Tuesday, January 30
Longwood
5:45 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, January 30
Comsewogue
5:45 PM
Islip
Tuesday, January 30
Harborfields
6:00 PM
Sachem East
Tuesday, January 30
Patchogue-Medford
6:00 PM
Riverhead
Tuesday, January 30
Northport
6:15 PM
East Hampton
Tuesday, January 30
Hauppauge
6:45 PM
East Islip
Tuesday, January 30
Sayville
4:00 PM
Kings Park
Tuesday, January 30
Westhampton
4:00 PM
Connetquot
Tuesday, January 30
Central Islip
4:30 PM
Lindenhurst
Tuesday, January 30
Bay Shore
5:45 PM
H H Hills East
Tuesday, January 30
Newfield
5:45 PM
Deer Park
Tuesday, January 30
West Islip
5:45 PM
Smithtown East
Tuesday, January 30
Huntington
5:45 PM
William Floyd
Tuesday, January 30
Commack HS
5:45 PM
Port Jefferson
Wednesday, January 31
Southold/Greenport
6:15 PM
Pierson/BH
Wednesday, January 31
Babylon
6:15 PM
Comsewogue
Thursday, February 1
Deer Park
4:00 PM
Bellport
Thursday, February 1
H H Hills West
4:00 PM
Ward Melville
Thursday, February 1
William Floyd
4:00 PM
Westhampton
Thursday, February 1
East Islip
4:00 PM
Newfield
Thursday, February 1
Smithtown East
4:30 PM
Miller Place
Thursday, February 1
Elwood/J Glenn
4:30 PM
Copiague
Thursday, February 1
H H Hills East
5:45 PM
Rocky Point
Thursday, February 1
Kings Park
6:15 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, February 1
Shoreham WR
4:00 PM
Huntington
Thursday, February 1
North Babylon
4:00 PM
Wyandanch
Thursday, February 1
Amityville
4:00 PM
West Islip
Thursday, February 1
West Babylon
5:45 PM
Hauppauge
Thursday, February 1
Islip
5:45 PM
Smithtown West
Thursday, February 1
Centereach
5:45 PM
Hampton Bays
Thursday, February 1
Southampton
6:00 PM
Sayville
Thursday, February 1
East Hampton
6:15 PM
Patchogue-Medford
Friday, February 2
Brentwood
4:00 PM
Central Islip
Friday, February 2
Riverhead
4:00 PM
Babylon
Friday, February 2
Port Jefferson
4:30 PM
Amityville
Friday, February 2
Mt Sinai
4:30 PM
Sachem East
Friday, February 2
Longwood
5:45 PM
Northport
Friday, February 2
Walt Whitman
6:15 PM
McGann-Mercy
Friday, February 2
Mattituck
5:45 PM
Commack HS
Friday, February 2
Sachem North
5:45 PM
Bay Shore
Friday, February 2
Connetquot
6:00 PM
Stony Brook
Friday, February 2
Center Moriches
7:00 PM
Stony Brook
Monday, February 5
Port Jefferson
4:30 PM
Southampton
Tuesday, February 6
Wyandanch
4:00 PM
Mt Sinai
Tuesday, February 6
Miller Place
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, February 6
Newfield
4:00 PM
Brentwood
Tuesday, February 6
William Floyd
4:00 PM
Connetquot
Tuesday, February 6
Lindenhurst
4:00 PM
Elwood/J Glenn
Tuesday, February 6
Hampton Bays
4:30 PM
Walt Whitman
Tuesday, February 6
Central Islip
4:30 PM
Westhampton
Tuesday, February 6
East Hampton
4:30 PM
West Babylon
Tuesday, February 6
Comsewogue
5:45 PM
H H Hills East
Tuesday, February 6
Smithtown East
5:45 PM
Deer Park
Tuesday, February 6
Eastport/S Manor
5:45 PM
East Islip
Tuesday, February 6
Rocky Point
5:45 PM
Copiague
Tuesday, February 6
Smithtown West
5:45 PM
Centereach
Tuesday, February 6
Huntington
5:45 PM
Longwood
Tuesday, February 6
Patchogue-Medford
5:45 PM
Sachem East
Tuesday, February 6
Commack HS
5:45 PM
Riverhead
Tuesday, February 6
Bay Shore
6:00 PM
McGann-Mercy
Tuesday, February 6
Center Moriches
6:00 PM
Sachem North
Tuesday, February 6
Ward Melville
6:15 PM
Southold/Greenport
Tuesday, February 6
Babylon
6:15 PM
H H Hills West
Tuesday, February 6
West Islip
6:15 PM
Islip
Tuesday, February 6
Sayville
4:00 PM
Amityville
Tuesday, February 6
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Harborfields
Tuesday, February 6
Hauppauge
5:45 PM
Stony Brook
Wednesday, February 7
Pierson/BH
4:30 PM
Kings Park
Thursday, February 8
East Islip
3:30 PM
Huntington
Thursday, February 8
Copiague
4:00 PM
Comsewogue
Thursday, February 8
H H Hills West
4:00 PM
Shoreham WR
Thursday, February 8
Amityville
4:00 PM
Wyandanch
Thursday, February 8
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Smithtown East
Thursday, February 8
North Babylon
4:30 PM
Hampton Bays
Thursday, February 8
Mt Sinai
5:45 PM
Westhampton
Thursday, February 8
Islip
5:45 PM
Sayville
Thursday, February 8
Harborfields
6:00 PM
McGann-Mercy
Thursday, February 8
Pierson/BH
6:00 PM
Rocky Point
Thursday, February 8
East Hampton
6:15 PM
Mattituck
Thursday, February 8
Center Moriches
7:00 PM
Newfield
Thursday, February 8
Centereach
5:45 PM
Smithtown West
Thursday, February 8
H H Hills East
5:45 PM
Eastport/S Manor
Thursday, February 8
West Babylon
5:45 PM
West Islip
Thursday, February 8
Bellport
5:45 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, February 8
Southampton
6:00 PM
Southold/Greenport
Friday, February 9
Stony Brook
4:30 PM
Commack HS
Friday, February 9
Patchogue-Medford
5:45 PM
Ward Melville
Friday, February 9
Sachem East
5:45 PM
Central Islip
Friday, February 9
Northport
6:00 PM
Longwood
Friday, February 9
Brentwood
6:00 PM
Lindenhurst
Friday, February 9
Riverhead
6:30 PM
William Floyd
Friday, February 9
Sachem North
5:45 PM
Bay Shore
Friday, February 9
Walt Whitman
6:00 PM
GIRLS BASKETBALL NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
3/7/2018
Girls Basketball Regional Semi-Finals
SCCC - Brentwood
Class B: Sec VIII at Sec XI, 5 pm
Class C: Sec VIII at Sec X, 7 pm

Location : Suffolk County Community College
Tickets : $7

3/8/2018
Girls Basketball Regional Semi-Finals
SCCC - Brentwood
Class AA: Sec VIII at Sec XI, 7:30 pm Class A: Sec VIII at Sec XI, 5 pm
Location : Suffolk County Community College
Tickets : $7

3/10/2018
Girls Basketball-Regional Finals
 Class B: winner of Sec XI/Sec VIII at Sec I 
 Class C: winner of Sec XI/Sec VIII at Sec I

Tickets : $7

3/16/2018 - 3/18/2018
Girls Basketball - NYSPHSAA Championships
Hudson Valley CC, Troy (Sec II)
Class AA: Class A: Class B: Class C: Class D:
Location : Hudson Valley Community College
COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 20
Official Ball: Spalding
Rules: NFHS
Sport Chair:  Danielle Turner

  Coaches Association

PARTNERS
 

Advertisers: