X
Centereach
Thursday, September 20
Bellport
4:00 PM
Walt Whitman
Thursday, September 20
West Islip
4:00 PM
Ward Melville
Thursday, September 20
Lindenhurst
4:30 PM
Shelter Island
Thursday, September 20
Hampton Bays
4:30 PM
Smithtown East
Thursday, September 20
H H Hills East
5:45 PM
Northport
Thursday, September 20
Bay Shore
6:00 PM
Patchogue-Medford
Friday, September 21
Centereach
4:00 PM
Rocky Point
Friday, September 21
Miller Place
4:00 PM
Westhampton
Friday, September 21
Sayville
4:00 PM
Hampton Bays
Friday, September 21
Riverhead
4:00 PM
Kings Park
Friday, September 21
Eastport/S Manor
4:00 PM
Center Moriches
Friday, September 21
Pierson/BH
4:30 PM
Amityville
Friday, September 21
Islip
4:30 PM
Smithtown West
Friday, September 21
Sachem East
5:45 PM
Walt Whitman
Friday, September 21
Newfield
6:00 PM
Shoreham WR
Friday, September 21
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Brentwood
Friday, September 21
Commack HS
4:00 PM
East Islip
Friday, September 21
Harborfields
4:00 PM
Connetquot
Friday, September 21
Lindenhurst
4:30 PM
Deer Park
Friday, September 21
Comsewogue
5:45 PM
H H Hills West
Friday, September 21
Hauppauge
6:00 PM
Huntington
Saturday, September 22
Tournament
8:00 AM
Smithtown East
Saturday, September 22
Tournament
8:00 AM
Southampton
Saturday, September 22
East Hampton
2:00 PM
Bayport-Blue Point
Monday, September 24
Elwood/J Glenn
3:30 PM
East Islip
Monday, September 24
Bellport
4:00 PM
Sayville
Monday, September 24
Rocky Point
4:00 PM
Smithtown East
Monday, September 24
West Islip
4:00 PM
Sachem East
Monday, September 24
Brentwood
4:00 PM
Commack HS
Monday, September 24
Ward Melville
4:15 PM
Eastport/S Manor
Monday, September 24
West Babylon
5:45 PM
Lindenhurst
Monday, September 24
Sachem North
5:45 PM
Smithtown West
Monday, September 24
Connetquot
5:45 PM
Bay Shore
Monday, September 24
Walt Whitman
6:00 PM
Shelter Island
Monday, September 24
Pierson/BH
6:15 PM
Longwood
Monday, September 24
Patchogue-Medford
4:00 PM
Miller Place
Monday, September 24
Amityville
4:00 PM
Babylon
Monday, September 24
Port Jefferson
4:30 PM
Northport
Monday, September 24
Riverhead
4:30 PM
Greenport/Shld
Monday, September 24
Center Moriches
6:15 PM
Mattituck
Tuesday, September 25
Westhampton
4:00 PM
Hampton Bays
Tuesday, September 25
Babylon
4:30 PM
Mattituck
Wednesday, September 26
Greenport/Shld
3:30 PM
Hauppauge
Wednesday, September 26
East Islip
4:00 PM
Bay Shore
Wednesday, September 26
Riverhead
4:00 PM
Centereach
Wednesday, September 26
Smithtown East
4:00 PM
Newfield
Wednesday, September 26
Smithtown West
4:00 PM
Sayville
Wednesday, September 26
Eastport/S Manor
4:00 PM
Shoreham WR
Wednesday, September 26
Mt Sinai
4:00 PM
Walt Whitman
Wednesday, September 26
Patchogue-Medford
4:30 PM
Ward Melville
Wednesday, September 26
Longwood
5:00 PM
Islip
Wednesday, September 26
East Hampton
5:00 PM
Harborfields
Wednesday, September 26
Kings Park
5:45 PM
Comsewogue
Wednesday, September 26
West Islip
5:45 PM
Sachem East
Wednesday, September 26
Connetquot
5:45 PM
Huntington
Wednesday, September 26
North Babylon
6:00 PM
Hampton Bays
Wednesday, September 26
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Copiague
Wednesday, September 26
H H Hills East
4:00 PM
Deer Park
Wednesday, September 26
Bellport
4:00 PM
Southampton
Wednesday, September 26
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Sachem North
Friday, September 28
Connetquot
4:00 PM
Pierson/BH
Friday, September 28
Greenport/Shld
4:00 PM
Westhampton
Friday, September 28
Rocky Point
4:00 PM
Centereach
Friday, September 28
Eastport/S Manor
4:00 PM
Amityville
Friday, September 28
Sayville
4:00 PM
Harborfields
Friday, September 28
West Babylon
4:00 PM
Mattituck
Friday, September 28
Mt Sinai
4:00 PM
East Hampton
Friday, September 28
Miller Place
5:00 PM
Copiague
Friday, September 28
Smithtown West
5:45 PM
East Islip
Friday, September 28
Islip
5:45 PM
Ward Melville
Friday, September 28
Sachem East
5:45 PM
Huntington
Friday, September 28
West Islip
6:00 PM
Kings Park
Friday, September 28
Hauppauge
6:00 PM
Port Jefferson
Friday, September 28
Shelter Island
6:15 PM
Patchogue-Medford
Friday, September 28
Commack HS
4:00 PM
Brentwood
Friday, September 28
William Floyd
4:00 PM
Riverhead
Friday, September 28
Lindenhurst
4:30 PM
Walt Whitman
Friday, September 28
Northport
5:45 PM
Ward Melville
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Smithtown West
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Tournament
Saturday, September 29
Lindenhurst
8:00 AM
Sayville
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Smithtown East
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Bayport-Blue Point
Saturday, September 29
Invitational
8:00 AM
Copiague
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Connetquot
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Islip
Saturday, September 29
Tournament
8:00 AM
Miller Place
Saturday, September 29
Shoreham WR
8:30 AM
Comsewogue
Saturday, September 29
Tournament
8:30 AM
Babylon
Saturday, September 29
Tournament
8:30 AM
Tournament
Saturday, September 29
Shoreham WR
8:30 AM
Mt Sinai
Saturday, September 29
Tournament
8:30 AM
Riverhead
Saturday, September 29
Tournament
8:30 AM
Pierson/BH
Saturday, September 29
Shoreham WR
8:30 AM
Westhampton
Saturday, September 29
Tournament
9:00 AM
Bay Shore
Saturday, September 29
Invitational
9:00 AM
Greenport/Shld
Saturday, September 29
Center Moriches
2:00 PM
Eastport/S Manor
Monday, October 1
Harborfields
4:00 PM
Amityville
Monday, October 1
Westhampton
4:00 PM
Deer Park
Monday, October 1
Brentwood
4:00 PM
Islip
Monday, October 1
Miller Place
4:30 PM
East Hampton
Monday, October 1
Sayville
5:00 PM
Bellport
Monday, October 1
North Babylon
5:45 PM
Bay Shore
Monday, October 1
Northport
5:45 PM
Patchogue-Medford
Monday, October 1
Sachem East
5:45 PM
West Babylon
Monday, October 1
Hauppauge
6:00 PM
Shoreham WR
Monday, October 1
Center Moriches
6:15 PM
Babylon
Monday, October 1
Shelter Island
6:15 PM
Kings Park
Monday, October 1
H H Hills West
4:00 PM
Walt Whitman
Monday, October 1
Lindenhurst
4:30 PM
Pierson/BH
Monday, October 1
Mattituck
4:30 PM
Ward Melville
Tuesday, October 2
William Floyd
4:00 PM
Sachem North
Tuesday, October 2
Patchogue-Medford
5:45 PM
Riverhead
Wednesday, October 3
Connetquot
4:00 PM
Kings Park
Wednesday, October 3
Sayville
4:00 PM
Islip
Wednesday, October 3
Harborfields
4:00 PM
Mattituck
Wednesday, October 3
Eastport/S Manor
4:00 PM
Longwood
Wednesday, October 3
Commack HS
4:00 PM
Brentwood
Wednesday, October 3
East Islip
4:00 PM
Bayport-Blue Point
Wednesday, October 3
Mt Sinai
4:00 PM
Centereach
Wednesday, October 3
Copiague
4:00 PM
Port Jefferson
Wednesday, October 3
Greenport/Shld
4:30 PM
Sachem East
Wednesday, October 3
Lindenhurst
4:30 PM
Smithtown East
Wednesday, October 3
Newfield
5:30 PM
West Islip
Wednesday, October 3
North Babylon
5:45 PM
Smithtown West
Wednesday, October 3
H H Hills East
4:00 PM
Elwood/J Glenn
Wednesday, October 3
Southampton
4:00 PM
Hampton Bays
Wednesday, October 3
Shoreham WR
4:00 PM
Bellport
Wednesday, October 3
Comsewogue
5:45 PM
Deer Park
Thursday, October 4
Huntington
6:00 PM
Center Moriches
Thursday, October 4
Hampton Bays
6:00 PM
Bellport
Friday, October 5
Shoreham WR
4:00 PM
Bayport-Blue Point
Friday, October 5
Westhampton
4:00 PM
Sachem North
Friday, October 5
Riverhead
4:00 PM
Brentwood
Friday, October 5
Ward Melville
4:15 PM
Greenport/Shld
Friday, October 5
Babylon
4:30 PM
Mattituck
Friday, October 5
Port Jefferson
4:30 PM
Lindenhurst
Friday, October 5
Bay Shore
5:45 PM
Connetquot
Friday, October 5
Walt Whitman
6:00 PM
Center Moriches
Friday, October 5
Pierson/BH
6:15 PM
Longwood
Friday, October 5
GAME
6:30 PM
Rocky Point
Friday, October 5
Amityville
4:00 PM
William Floyd
Friday, October 5
Patchogue-Medford
4:00 PM
Sayville
Friday, October 5
Islip
5:45 PM
East Islip
Friday, October 5
Kings Park
5:45 PM
H H Hills West
Friday, October 5
West Babylon
5:45 PM
East Islip
Saturday, October 6
Tournament
8:00 AM
Smithtown East
Saturday, October 6
Tournament
8:00 AM
Sachem East
Saturday, October 6
Tournament
8:00 AM
Tournament
Saturday, October 6
Connetquot
8:00 AM
Smithtown West
Saturday, October 6
Tournament
8:00 AM
East Hampton
Saturday, October 6
Elwood/J Glenn
8:15 AM
Comsewogue
Saturday, October 6
Tournament
8:30 AM
Huntington
Saturday, October 6
Tournament
8:30 AM
Tournament
Saturday, October 6
Elwood/J Glenn
8:30 AM
Tournament
Saturday, October 6
Northport
8:30 AM
Tournament
Saturday, October 6
Harborfields
9:00 AM
Sachem North
Saturday, October 6
Tournament
9:00 AM
Amityville
Saturday, October 6
Tournament
9:00 AM
Babylon
Monday, October 8
Mattituck
10:00 AM
East Hampton
Monday, October 8
Rocky Point
10:00 AM
Walt Whitman
Monday, October 8
Sachem North
11:45 AM
Eastport/S Manor
Monday, October 8
H H Hills West
4:00 PM
Longwood
Tuesday, October 9
William Floyd
4:00 PM
Shelter Island
Tuesday, October 9
Greenport/Shld
4:00 PM
Northport
Tuesday, October 9
Lindenhurst
4:30 PM
Islip
Tuesday, October 9
Westhampton
4:30 PM
Bay Shore
Tuesday, October 9
Connetquot
5:45 PM
Harborfields
Tuesday, October 9
Hauppauge
6:00 PM
Copiague
Wednesday, October 10
Smithtown East
4:00 PM
Patchogue-Medford
Wednesday, October 10
Brentwood
4:00 PM
Sachem North
Wednesday, October 10
Eastport/S Manor
4:00 PM
Shoreham WR
Wednesday, October 10
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Smithtown West
Wednesday, October 10
Centereach
4:00 PM
West Babylon
Wednesday, October 10
East Islip
4:00 PM
West Islip
Wednesday, October 10
Deer Park
4:00 PM
Commack HS
Wednesday, October 10
Sachem East
5:45 PM
Huntington
Wednesday, October 10
Bellport
6:00 PM
Port Jefferson
Wednesday, October 10
Center Moriches
6:15 PM
Mt Sinai
Wednesday, October 10
Southampton
4:00 PM
H H Hills East
Wednesday, October 10
Newfield
5:30 PM
North Babylon
Wednesday, October 10
Comsewogue
5:45 PM
Bayport-Blue Point
Wednesday, October 10
Hampton Bays
6:00 PM
East Hampton
Thursday, October 11
Amityville
4:00 PM
Hauppauge
Thursday, October 11
Sayville
5:45 PM
Shoreham WR
Thursday, October 11
Miller Place
5:45 PM
Deer Park
Thursday, October 11
Walt Whitman
6:00 PM
Brentwood
Friday, October 12
Longwood
4:00 PM
Hauppauge
Friday, October 12
Westhampton
4:00 PM
Ward Melville
Friday, October 12
Patchogue-Medford
4:00 PM
Walt Whitman
Friday, October 12
Riverhead
4:30 PM
Smithtown West
Friday, October 12
Lindenhurst
4:30 PM
Center Moriches
Friday, October 12
Babylon
4:30 PM
Kings Park
Friday, October 12
West Babylon
5:45 PM
Sachem North
Friday, October 12
Bay Shore
5:45 PM
Rocky Point
Friday, October 12
Islip
5:45 PM
William Floyd
Friday, October 12
Commack HS
4:00 PM
H H Hills West
Friday, October 12
Harborfields
4:00 PM
East Islip
Friday, October 12
Eastport/S Manor
4:00 PM
Mattituck
Friday, October 12
Shelter Island
5:45 PM
Connetquot
Friday, October 12
Northport
5:45 PM
Bayport-Blue Point
Saturday, October 13
Invitational
8:00 AM
Westhampton
Saturday, October 13
Amityville
8:00 AM
H H Hills East
Saturday, October 13
Copiague
10:00 AM
Elwood/J Glenn
Saturday, October 13
Hampton Bays
12:00 PM
H H Hills West
Saturday, October 13
Kings Park
12:00 PM
Harborfields
Saturday, October 13
Eastport/S Manor
12:00 PM
Bellport
Saturday, October 13
Deer Park
12:00 PM
Shelter Island
Saturday, October 13
Babylon
12:00 PM
Smithtown East
Saturday, October 13
Centereach
12:00 PM
North Babylon
Saturday, October 13
Huntington
12:00 PM
West Islip
Saturday, October 13
Comsewogue
2:00 PM
Port Jefferson
Saturday, October 13
Pierson/BH
4:00 PM
Sayville
Monday, October 15
Westhampton
4:00 PM
Commack HS
Monday, October 15
Brentwood
4:00 PM
Centereach
Monday, October 15
H H Hills East
4:00 PM
Harborfields
Monday, October 15
East Islip
4:00 PM
Hauppauge
Monday, October 15
H H Hills West
4:00 PM
Eastport/S Manor
Monday, October 15
Kings Park
5:45 PM
Miller Place
Monday, October 15
Rocky Point
5:45 PM
Lindenhurst
Monday, October 15
Connetquot
5:45 PM
Bellport
Monday, October 15
Smithtown West
5:45 PM
Babylon
Monday, October 15
Pierson/BH
6:15 PM
Northport
Monday, October 15
Sachem North
6:15 PM
Shelter Island
Monday, October 15
Center Moriches
6:15 PM
Islip
Monday, October 15
Amityville
4:00 PM
Greenport/Shld
Monday, October 15
Mattituck
4:00 PM
Centereach
Tuesday, October 16
Walt Whitman
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, October 16
West Islip
4:00 PM
Ward Melville
Tuesday, October 16
Bay Shore
4:15 PM
Westhampton
Wednesday, October 17
Miller Place
4:00 PM
Sachem East
Wednesday, October 17
William Floyd
4:00 PM
Elwood/J Glenn
Wednesday, October 17
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Sayville
Wednesday, October 17
Harborfields
4:30 PM
Port Jefferson
Wednesday, October 17
Babylon
4:30 PM
East Hampton
Wednesday, October 17
Islip
5:00 PM
Hampton Bays
Wednesday, October 17
Mt Sinai
5:45 PM
Smithtown East
Wednesday, October 17
Smithtown West
5:45 PM
Huntington
Wednesday, October 17
Comsewogue
6:00 PM
Sachem North
Wednesday, October 17
Lindenhurst
6:15 PM
Shoreham WR
Wednesday, October 17
Southampton
4:00 PM
Copiague
Wednesday, October 17
Newfield
5:30 PM
Deer Park
Wednesday, October 17
North Babylon
5:45 PM
Ward Melville
Thursday, October 18
Centereach
4:00 PM
St Anthonys
Thursday, October 18
Commack HS
4:00 PM
Mattituck
Friday, October 19
Shoreham WR
4:00 PM
Center Moriches
Friday, October 19
Greenport/Shld
4:30 PM
Deer Park
Friday, October 19
Islip
5:45 PM
Brentwood
Friday, October 19
Sachem East
5:45 PM
Pierson/BH
Friday, October 19
Shelter Island
5:45 PM
Rocky Point
Friday, October 19
Sayville
5:45 PM
West Islip
Friday, October 19
Huntington
6:00 PM
East Islip
Friday, October 19
Hauppauge
6:00 PM
Amityville
Friday, October 19
Miller Place
6:15 PM
West Babylon
Friday, October 19
Eastport/S Manor
4:00 PM
Patchogue-Medford
Friday, October 19
Longwood
4:00 PM
Riverhead
Friday, October 19
Northport
5:45 PM
Walt Whitman
Friday, October 19
Bay Shore
5:45 PM
Walt Whitman
Saturday, October 20
Tournament
8:00 AM
Tournament
Saturday, October 20
Smithtown West
8:00 AM
Tournament
Saturday, October 20
Connetquot
8:00 AM
Newfield
Saturday, October 20
Invitational
8:00 AM
Smithtown East
Saturday, October 20
Tournament
8:00 AM
Bayport-Blue Point
Saturday, October 20
Invitational
8:00 AM
Harborfields
Saturday, October 20
Tournament
8:00 AM
East Hampton
Saturday, October 20
Horseheads
8:15 AM
Center Moriches
Saturday, October 20
Tournament
9:00 AM
Bay Shore
Saturday, October 20
Invitational
9:00 AM
Bellport
Saturday, October 20
Multi School Meet
9:00 AM
Hampton Bays
Saturday, October 20
Tournament
9:00 AM
East Islip
Saturday, October 20
Tournament
9:00 AM
Southampton
Saturday, October 20
Tournament
9:00 AM
Sachem North
Saturday, October 20
Tournament
9:00 AM
Tournament
Saturday, October 20
Pierson/BH
9:00 AM
Bellport
Monday, October 22
Bay Shore
4:00 PM
Babylon
Monday, October 22
Shoreham WR
4:30 PM
Bayport-Blue Point
Monday, October 22
Mattituck
4:30 PM
Miller Place
Monday, October 22
East Hampton
5:00 PM
Hauppauge
Monday, October 22
Kings Park
5:45 PM
West Babylon
Monday, October 22
Harborfields
5:45 PM
Rocky Point
Monday, October 22
Westhampton
5:45 PM
William Floyd
Monday, October 22
Brentwood
6:00 PM
Centereach
Monday, October 22
East Islip
6:00 PM
Greenport/Shld
Monday, October 22
Pierson/BH
6:15 PM
Sachem East
Monday, October 22
Ward Melville
6:15 PM
Lindenhurst
Monday, October 22
Riverhead
4:00 PM
Commack HS
Monday, October 22
Patchogue-Medford
4:00 PM
Shelter Island
Monday, October 22
Port Jefferson
4:30 PM
Connetquot
Monday, October 22
Sachem North
5:45 PM
STONY BROOK SCHOOL
Tuesday, October 23
Hampton Bays
6:15 PM
Newfield
Wednesday, October 24
Centereach
4:00 PM
Comsewogue
Wednesday, October 24
Deer Park
4:00 PM
Bayport-Blue Point
Wednesday, October 24
Shoreham WR
4:00 PM
Hauppauge
Wednesday, October 24
Eastport/S Manor
4:00 PM
Longwood
Wednesday, October 24
Ward Melville
4:15 PM
Sayville
Wednesday, October 24
Amityville
4:30 PM
North Babylon
Wednesday, October 24
Bellport
5:30 PM
H H Hills East
Wednesday, October 24
Smithtown East
5:45 PM
Northport
Wednesday, October 24
Walt Whitman
6:00 PM
Mt Sinai
Wednesday, October 24
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Smithtown West
Wednesday, October 24
Copiague
4:00 PM
Southampton
Wednesday, October 24
Hampton Bays
6:00 PM
Westhampton
Thursday, October 25
East Hampton
4:00 PM
Ward Melville
Thursday, October 25
Commack HS
4:00 PM
East Islip
Thursday, October 25
H H Hills West
4:00 PM
Center Moriches
Thursday, October 25
Mattituck
4:30 PM
Pierson/BH
Thursday, October 25
Babylon
4:30 PM
Riverhead
Thursday, October 25
Bay Shore
5:45 PM
Sachem East
Thursday, October 25
Longwood
5:45 PM
Bellport
Thursday, October 25
West Islip
5:45 PM
Kings Park
Thursday, October 25
Harborfields
5:45 PM
GIRLS VOLLEYBALL NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
See Brackets for Section XI Tournament
11/7/2018
Girls Volleyball Regionals
Class D: Sec XI at Sec IX

11/11/2018
Girls Volleyball Long Island Championship
Location : Farmingdale State College

11/17/2018 - 11/18/2018
Girls Volleyball NYSPHSAA championsip
Location : Cool Insuring Arena
COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 20
Official Ball: Spalding
Rules: NCAA
Sport Chair:  Dan Butler

  Coaches Association

PARTNERS
 

PARTNERS
                               

ADVERTISERS