X

 

 

 

 

SECTION XI

CONGRATULATIONS TO THE OUTSTANDING SPORTSMANSHIP TEAMS FOR THE SPRING 2018-19 SEASON.

 
BOYS' BADMINTON VARSITY
League 1
League 2
Patchogue-Medford
Walt Whitman
 
GIRLS' BADMINTON VARSITY
League 1
League 2
Central Islip
Miller Place
 
BASEBALL VARSITY JUNIOR VARSITY
League 1
League 2
League 3
League 4
League 5
League 6
League 7
League 8
League 9
Brentwood
Riverhead
Northport
Huntington
Eastport/S Manor
Harborfields
Amityville
Babylon
Port Jefferson
Ward Melville
Riverhead
Northport
Comsewogue
West Babylon
Harborfields
Amityville
Babylon
 
  "B" LEVEL
  Rocky Point Blue
Mt. Sinai
East Hampton
Greenport
Center Moriches
Udall
 
Commack Gold
Brentwood West
Brentwood North
Seneca
Accompsett
East Islip
Bellport
 
GIRLS' GOLF VARSITY
League 1
League 2
League 3                              League 4
HH Hills West
Hauppauge
Islip
Riverhead
 
GIRLS' GYMNASTICS  "B" LEVEL
  Oldfield        
Lindenhurst                                             
 
BOYS' LACROSSE VARSITY JUNIOR VARSITY
Division 1


Division 2


 
Copiague
SH/EH/BH/PIER/ROSS
Patchogue-Medford
Harborfields
Deer Park
Islip
Copiague
William Floyd
Riverhead
Mt. Sinai
Miller Place
Port Jefferson
  "B" LEVEL
  Miller Place
Center Moriches
EH/S/P/BH
Commack
Candlewood Red
 
Selden
Samoset
Oakdale
William Floyd MS
Lindenhurst
 
 
GIRLS' LACROSSE VARSITY JUNIOR VARSITY
Division 1


Division 2

 
Brentwood
Copiague
HH Hills
Kings Park
Islip
Miller Place
 
Brentwood
Copiague
Huntington
Westhampton
EH/BH/PIER
Miller Place
  "B" LEVEL
  Port Jefferson
Mattituck
Bay Shore
Oldfield
Moses
Copiague
Nesaquake
Samoset
William Floyd MS
Oakdale
Brentwood Green
 
 
SOFTBALL VARSITY JUNIOR VARSITY
League 1
League 2
League 3
League 4
League 5
League 6
League 7


 
Central Islip
Northport
Bellport
Rocky Point
Amityville
Southold/Gpt

 
Central Islip
Half Hollow Hills East
North Babylon
Wyandanch
Bayport BP
Mattituck
Pierson


 
  "B" LEVEL
  Southampton
East Moriches
East Northport
Elwood
Babylon
Deer Park
Murphy
Great Hollow
Sayville
Central Islip MS
Comsewogue
Oakdale
 
BOYS' SWIMMING "B" LEVEL
  West Hollow/Candlewood
Oakdale/Ronkonkoma
 
BOYS' TENNIS VARSITY JUNIOR VARSITY
League 1
League 2
League 3
League 4
League 5
League 6
League 7
League 8
Northport
Kings Park
East Islip
North Babylon
Miller Place
Middle Country
Southampton
William Floyd
Commack
Huntington
Bay Shore
North Babylon
Rocky Point
Patchogue-Medford
East Hampton/BH/PIER
William Floyd
  "B" LEVEL
  Miller Place
Westhampton
Udall/Beach
Accompsett/GH
Longwood
Eastport/S Manor
Bay Shore
 
 
BOYS' TRACK VARSITY "B" LEVEL
League 1
League 2
League 3
League 4
League 5
League 6
League 7
League 8

 

Brentwood
Lindenhurst
Copiague
Harborfields
Amityville
Elwood/J Glenn
Babylon
Stony Brook
Central Islip Purple
Central Islip Gold
Ronkonkoma
Bellport
Longwood
Mattituck
East Hampton
Springs/Montauk
Rocky Point
Sagamore
Miller Place
East Islip 
Bay Shore               Oldfield
 
GIRLS' TRACK VARSITY "B" LEVEL
League 1
League 2
League 3
League 4
League 5
League 6
League 7
League 8
Central Islip
Walt Whitman
Smithtown East
Comsewogue
Harborfields
Miller Place
Bayport-Blue Point
Port Jefferson
Central Islip Purple
West Hollow
Oakdale
Longwood
Murphy
Pierson
Saxton/S Ocean
Sagamore
Miller Place
East Islip
Bay Shore
Babylon East        Northport
 

 

 

 




PARTNERS
                                    

ADVERTISERS