X
Bay Shore
Wednesday, October 16
Central Islip
4:00 PM
Connetquot
Wednesday, October 16
Sachem North
4:00 PM
Deer Park
Wednesday, October 16
Sachem East
4:00 PM
Huntington
Wednesday, October 16
West Islip
4:00 PM
Lindenhurst
Wednesday, October 16
North Babylon
4:00 PM
Southampton
Wednesday, October 16
Kings Park
4:00 PM
Commack HS
Wednesday, October 16
Northport
4:15 PM
Ward Melville
Wednesday, October 16
Centereach
4:15 PM
William Floyd
Wednesday, October 16
Brentwood
4:30 PM
Smithtown East
Wednesday, October 16
East Islip
4:30 PM
Walt Whitman
Wednesday, October 16
Comsewogue
4:30 PM
Bellport
Wednesday, October 16
Copiague
4:30 PM
H H Hills East
Wednesday, October 16
Smithtown West
4:30 PM
Patchogue-Medford
Wednesday, October 16
Newfield
6:30 PM
Port Jefferson
Thursday, October 17
Southampton
4:00 PM
Sayville
Thursday, October 17
Miller Place
4:00 PM
H H Hills West
Thursday, October 17
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Kings Park
Thursday, October 17
Islip
4:00 PM
Eastport/S Manor
Thursday, October 17
Rocky Point
4:00 PM
Hampton Bays
Thursday, October 17
Smithtown Christian
4:30 PM
Amityville
Thursday, October 17
Elwood/J Glenn
4:30 PM
Babylon
Thursday, October 17
Harborfields
4:30 PM
Center Moriches
Thursday, October 17
Pierson/BH
4:30 PM
Mattituck/Shld/Gpt
Thursday, October 17
Wyandanch
4:30 PM
West Babylon
Thursday, October 17
Westhampton
4:30 PM
Mt Sinai
Thursday, October 17
Shoreham WR
4:00 PM
H H Hills East
Friday, October 18
Newfield
4:00 PM
East Islip
Friday, October 18
Brentwood
4:00 PM
Smithtown West
Friday, October 18
Centereach
4:00 PM
Ward Melville
Friday, October 18
Northport
4:15 PM
Commack HS
Friday, October 18
Deer Park
4:15 PM
Copiague
Friday, October 18
William Floyd
4:30 PM
North Babylon
Friday, October 18
Bay Shore
4:30 PM
Huntington
Friday, October 18
Comsewogue
4:30 PM
West Islip
Friday, October 18
Patchogue-Medford
6:00 PM
Smithtown East
Friday, October 18
Walt Whitman
6:15 PM
East Hampton
Friday, October 18
Hauppauge
7:00 PM
Central Islip
Friday, October 18
Bellport
4:00 PM
Longwood
Friday, October 18
Riverhead
4:00 PM
Islip
Saturday, October 19
West Babylon
10:00 AM
Hampton Bays
Saturday, October 19
Mattituck/Shld/Gpt
10:00 AM
Sachem East
Saturday, October 19
Sachem North
1:00 PM
East Hampton
Saturday, October 19
Wyandanch
1:30 PM
Harborfields
Saturday, October 19
Southampton
4:30 PM
Centereach
Monday, October 21
Sachem East
4:00 PM
Connetquot
Monday, October 21
North Babylon
4:00 PM
Patchogue-Medford
Monday, October 21
Commack HS
4:00 PM
Smithtown East
Monday, October 21
Copiague
4:00 PM
William Floyd
Monday, October 21
Central Islip
4:00 PM
Wyandanch
Monday, October 21
Southampton
4:30 PM
Newfield
Monday, October 21
Smithtown West
4:30 PM
Northport
Monday, October 21
West Islip
4:30 PM
Bellport
Monday, October 21
Huntington
4:30 PM
Hampton Bays
Monday, October 21
Amityville
4:30 PM
H H Hills East
Monday, October 21
East Islip
4:30 PM
Ward Melville
Monday, October 21
Deer Park
6:00 PM
Longwood
Monday, October 21
Sachem North
6:30 PM
Riverhead
Monday, October 21
Comsewogue
7:00 PM
Walt Whitman
Monday, October 21
Brentwood
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, October 22
H H Hills West
4:00 PM
Miller Place
Tuesday, October 22
Center Moriches
4:00 PM
Islip
Tuesday, October 22
Sayville
4:00 PM
Hauppauge
Tuesday, October 22
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Harborfields
Tuesday, October 22
Mt Sinai
4:30 PM
Amityville
Tuesday, October 22
East Hampton
4:30 PM
Shoreham WR
Tuesday, October 22
Babylon
4:30 PM
Kings Park
Tuesday, October 22
Eastport/S Manor
6:00 PM
Rocky Point
Tuesday, October 22
West Babylon
6:30 PM
Pierson/BH
Tuesday, October 22
Hampton Bays
7:00 PM
Southampton
Tuesday, October 22
Smithtown Christian
4:30 PM
North Babylon
Wednesday, October 23
Commack HS
4:00 PM
Patchogue-Medford
Wednesday, October 23
Sachem East
4:00 PM
Longwood
Wednesday, October 23
Huntington
4:00 PM
Bay Shore
Wednesday, October 23
Riverhead
4:00 PM
Deer Park
Wednesday, October 23
Lindenhurst
4:00 PM
East Islip
Wednesday, October 23
Walt Whitman
4:00 PM
Smithtown East
Wednesday, October 23
West Islip
4:00 PM
Sachem North
Wednesday, October 23
Centereach
5:30 PM
Copiague
Wednesday, October 23
Central Islip
6:00 PM
Northport
Wednesday, October 23
Newfield
6:30 PM
Smithtown West
Wednesday, October 23
Connetquot
4:00 PM
Ward Melville
Thursday, October 24
H H Hills East
4:15 PM
Elwood/J Glenn
Thursday, October 24
Shoreham WR
4:30 PM
Center Moriches
Thursday, October 24
Wyandanch
4:30 PM
Babylon
Thursday, October 24
H H Hills West
4:30 PM
Harborfields
Thursday, October 24
Bayport-Blue Point
4:30 PM
William Floyd
Thursday, October 24
Bellport
5:30 PM
West Babylon
Thursday, October 24
Mt Sinai
6:00 PM
Eastport/S Manor
Thursday, October 24
Hauppauge
6:00 PM
East Hampton
Thursday, October 24
Sayville
6:00 PM
Mattituck/Shld/Gpt
Thursday, October 24
Miller Place
6:00 PM
Kings Park
Thursday, October 24
Westhampton
6:00 PM
Islip
Thursday, October 24
Rocky Point
6:00 PM
Port Jefferson
Thursday, October 24
Smithtown Christian
4:30 PM
Wyandanch
Friday, October 25
Copiague
5:00 PM
GIRLS SOCCER NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS

See Brackets for Section XI Tournament

Regional Finals
   11/8 - Class C: Sec XI at winner of Sec I or IX
             Class D: Sec XI at Sec IX

Regional Finals, Berner Middle School
   11/9 - Class AA: Sec XI at Sec VIII, 4 pm
             Class A: Sec XI at Sec VIII, 11 am
             Class B: Sec XI at Sec VIII, 1:30 pm

11/16-17 - NYSPHSAA Championship - Cortland

  


COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 16
Official Ball: Spalding
Rules: NFHS
Sport Chair:  Joe Vasile-Cozzo

  Coaches Association
  Playoffs 2018
  Modified Soccer
  Championship info 2018
  Tournament Dates 2018
  Calendar 2018
  Power Rankings 2018
  Coaches Representatives
  Room Assignments 2018

PARTNERS
 

PARTNERS
                                

ADVERTISERS