X
Greenport/Shld
Friday, September 30
Ross
4:00 PM
H H Hills East
Friday, September 30
Northport
4:00 PM
Kings Park
Friday, September 30
H H Hills West
4:00 PM
Sachem North
Friday, September 30
Patchogue-Medford
4:00 PM
Eastport/S Manor
Friday, September 30
East Islip
4:15 PM
Brentwood
Friday, September 30
Central Islip
4:30 PM
Pierson/BH
Friday, September 30
Port Jefferson
4:30 PM
Longwood
Friday, September 30
William Floyd
4:45 PM
Lindenhurst
Friday, September 30
Walt Whitman
5:00 PM
Commack HS
Friday, September 30
Bay Shore
5:00 PM
Copiague
Friday, September 30
Huntington
5:00 PM
Centereach
Friday, September 30
Smithtown East
5:15 PM
Miller Place
Friday, September 30
East Hampton
5:45 PM
Hampton Bays
Friday, September 30
Shelter Island
6:00 PM
Bellport
Friday, September 30
Newfield
6:30 PM
Hauppauge
Friday, September 30
Deer Park
4:00 PM
Sachem East
Friday, September 30
Riverhead
4:00 PM
Westhampton
Friday, September 30
Sayville
4:00 PM
Smithtown West
Friday, September 30
North Babylon
5:45 PM
Harborfields
Saturday, October 1
Burnt Hills
8:00 AM
Bayport-Blue Point
Saturday, October 1
Tournament
8:00 AM
Huntington
Saturday, October 1
North Babylon
9:00 AM
H H Hills West
Monday, October 3
Amityville
4:00 PM
Deer Park
Monday, October 3
Kings Park
4:00 PM
West Islip
Monday, October 3
H H Hills East
4:00 PM
East Hampton
Monday, October 3
Rocky Point
4:30 PM
Mt Sinai
Monday, October 3
Elwood/J Glenn
4:30 PM
Patchogue-Medford
Monday, October 3
William Floyd
4:30 PM
Commack HS
Monday, October 3
Brentwood
4:45 PM
Bayport-Blue Point
Monday, October 3
Shoreham WR
5:00 PM
Sayville
Monday, October 3
Eastport/S Manor
5:00 PM
Northport
Monday, October 3
Copiague
5:00 PM
Smithtown East
Monday, October 3
Bellport
5:45 PM
Riverhead
Monday, October 3
Sachem North
5:45 PM
Mattituck
Monday, October 3
Pierson/BH
6:15 PM
Bay Shore
Monday, October 3
Lindenhurst
6:15 PM
East Islip
Monday, October 3
Miller Place
6:15 PM
Harborfields
Monday, October 3
Hauppauge
6:30 PM
Centereach
Monday, October 3
Ward Melville
6:30 PM
Huntington
Monday, October 3
Smithtown West
6:30 PM
Newfield
Monday, October 3
Connetquot
6:45 PM
Islip
Monday, October 3
West Babylon
6:45 PM
Sachem East
Monday, October 3
Longwood
4:00 PM
Walt Whitman
Monday, October 3
Central Islip
4:00 PM
Westhampton
Monday, October 3
Comsewogue
5:45 PM
Ross
Tuesday, October 4
Smithtown Christian
3:30 PM
Port Jefferson
Tuesday, October 4
Greenport/Shld
3:30 PM
Hampton Bays
Tuesday, October 4
Center Moriches
3:30 PM
Centereach
Tuesday, October 4
Patchogue-Medford
3:30 PM
Greenport/Shld
Thursday, October 6
Mattituck
4:00 PM
Newfield
Thursday, October 6
Centereach
4:00 PM
Shoreham WR
Thursday, October 6
Mt Sinai
4:45 PM
Babylon
Thursday, October 6
Ross
5:00 PM
William Floyd
Thursday, October 6
Sachem North
5:45 PM
East Hampton
Thursday, October 6
Comsewogue
6:15 PM
Sayville
Thursday, October 6
Hauppauge
6:15 PM
Elwood/J Glenn
Thursday, October 6
Hampton Bays
7:00 PM
Southampton
Thursday, October 6
Bayport-Blue Point
4:00 PM
Smithtown Christian
Thursday, October 6
Port Jefferson
4:30 PM
Pierson/BH
Thursday, October 6
Shelter Island
5:45 PM
Smithtown West
Friday, October 7
Northport
4:00 PM
Sachem East
Friday, October 7
Patchogue-Medford
4:00 PM
Copiague
Friday, October 7
West Islip
4:30 PM
Connetquot
Friday, October 7
Bellport
5:00 PM
Amityville
Friday, October 7
Deer Park
5:00 PM
Brentwood
Friday, October 7
Bay Shore
5:00 PM
Ward Melville
Friday, October 7
Smithtown East
5:00 PM
Hauppauge
Friday, October 7
Islip
6:00 PM
Central Islip
Friday, October 7
Lindenhurst
6:15 PM
Miller Place
Friday, October 7
Sayville
6:15 PM
North Babylon
Friday, October 7
Huntington
6:30 PM
Kings Park
Friday, October 7
Harborfields
4:00 PM
Rocky Point
Friday, October 7
East Islip
4:00 PM
Eastport/S Manor
Friday, October 7
Westhampton
4:00 PM
West Babylon
Friday, October 7
H H Hills West
4:00 PM
H H Hills East
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Center Moriches
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Comsewogue
Saturday, October 8
Invitational
8:00 AM
Bayport-Blue Point
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Bellport
Saturday, October 8
Invitational
8:00 AM
Smithtown West
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Smithtown East
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Sayville
Saturday, October 8
Tournament
8:00 AM
Lindenhurst
Saturday, October 8
Invitational
8:00 AM
Invitational
Saturday, October 8
Harborfields
8:00 AM
Invitational
Saturday, October 8
Hauppauge
8:30 AM
Islip
Saturday, October 8
Invitational
8:30 AM
East Islip
Saturday, October 8
Invitational
8:30 AM
Invitational
Saturday, October 8
Elwood/J Glenn
8:30 AM
Bay Shore
Saturday, October 8
Tournament
9:00 AM
Commack HS
Saturday, October 8
Harborfields
9:00 AM
Connetquot
Saturday, October 8
Walt Whitman
10:00 AM
Kings Park
Monday, October 10
Sayville
9:00 AM
Hauppauge
Monday, October 10
Bayport-Blue Point
11:00 AM
Ward Melville
Monday, October 10
Smithtown West
1:00 PM
West Babylon
Monday, October 10
Amityville
3:00 PM
William Floyd
Tuesday, October 11
Riverhead
4:00 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, October 11
Harborfields
4:00 PM
Mattituck
Tuesday, October 11
Smithtown Christian
4:00 PM
Hampton Bays
Tuesday, October 11
Shoreham WR
4:15 PM
Shelter Island
Tuesday, October 11
Greenport/Shld
4:30 PM
Center Moriches
Tuesday, October 11
Elwood/J Glenn
4:45 PM
Connetquot
Tuesday, October 11
Smithtown East
5:00 PM
Bellport
Tuesday, October 11
North Babylon
5:00 PM
Mt Sinai
Tuesday, October 11
Southampton
5:00 PM
Sachem East
Tuesday, October 11
Lindenhurst
5:45 PM
Copiague
Tuesday, October 11
Centereach
6:30 PM
H H Hills East
Tuesday, October 11
Walt Whitman
6:30 PM
Port Jefferson
Tuesday, October 11
Ross
4:30 PM
Pierson/BH
Tuesday, October 11
Babylon
4:30 PM
Riverhead
Wednesday, October 12
Patchogue-Medford
4:00 PM
West Islip
Wednesday, October 12
Smithtown West
4:00 PM
Sayville
Wednesday, October 12
Rocky Point
5:00 PM
Northport
Wednesday, October 12
North Babylon
5:00 PM
Islip
Wednesday, October 12
Kings Park
5:00 PM
East Islip
Wednesday, October 12
East Hampton
5:00 PM
Centereach
Wednesday, October 12
Connetquot
5:00 PM
Central Islip
Wednesday, October 12
Commack HS
5:00 PM
Westhampton
Wednesday, October 12
Miller Place
6:00 PM
Brentwood
Wednesday, October 12
Lindenhurst
6:15 PM
Eastport/S Manor
Wednesday, October 12
Comsewogue
6:15 PM
Harborfields
Wednesday, October 12
Amityville
6:30 PM
Bay Shore
Wednesday, October 12
Walt Whitman
6:30 PM
Longwood
Wednesday, October 12
Sachem North
6:30 PM
Ward Melville
Wednesday, October 12
Bellport
6:45 PM
Sachem East
Wednesday, October 12
William Floyd
4:00 PM
H H Hills East
Wednesday, October 12
Copiague
4:00 PM
Deer Park
Wednesday, October 12
H H Hills West
4:00 PM
Smithtown East
Wednesday, October 12
Newfield
5:30 PM
Hauppauge
Wednesday, October 12
West Babylon
5:45 PM
Babylon
Thursday, October 13
Port Jefferson
4:30 PM
Ross
Thursday, October 13
Mattituck
4:30 PM
Pierson/BH
Thursday, October 13
Greenport/Shld
4:30 PM
Miller Place
Thursday, October 13
Eastport/S Manor
4:45 PM
Southampton
Thursday, October 13
Hampton Bays
5:30 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, October 13
Mt Sinai
5:45 PM
Smithtown Christian
Thursday, October 13
Shelter Island
5:45 PM
Shelter Island
Friday, October 14
Ross
4:00 PM
Central Islip
Friday, October 14
Bay Shore
4:45 PM
Bellport
Friday, October 14
Centereach
5:00 PM
Huntington
Friday, October 14
Northport
5:00 PM
Sachem North
Friday, October 14
Sachem East
5:45 PM
H H Hills West
Friday, October 14
Harborfields
5:45 PM
Amityville
Friday, October 14
Islip
6:00 PM
Lindenhurst
Friday, October 14
Commack HS
6:00 PM
Newfield
Friday, October 14
Ward Melville
6:30 PM
East Hampton
Friday, October 14
Sayville
6:30 PM
Shoreham WR
Friday, October 14
Center Moriches
6:45 PM
Comsewogue
Friday, October 14
East Islip
7:00 PM
Rocky Point
Friday, October 14
Westhampton
4:00 PM
Smithtown West
Friday, October 14
H H Hills East
4:00 PM
West Babylon
Friday, October 14
Deer Park
4:00 PM
Walt Whitman
Friday, October 14
Brentwood
4:00 PM
North Babylon
Friday, October 14
West Islip
5:45 PM
Islip
Saturday, October 15
Invitational
8:30 AM
Smithtown West
Saturday, October 15
St Anthonys
11:00 AM
Smithtown West
Monday, October 17
Smithtown East
4:00 PM
Hampton Bays
Monday, October 17
Bayport-Blue Point
4:15 PM
Patchogue-Medford
Monday, October 17
Longwood
4:30 PM
Pierson/BH
Monday, October 17
Smithtown Christian
4:30 PM
Center Moriches
Monday, October 17
Southampton
4:45 PM
Elwood/J Glenn
Monday, October 17
Shoreham WR
5:15 PM
Amityville
Monday, October 17
Miller Place
6:45 PM
Greenport/Shld
Monday, October 17
Babylon
4:30 PM
Mattituck
Monday, October 17
Port Jefferson
4:30 PM
Shelter Island
Tuesday, October 18
Babylon
5:45 PM
Smithtown Christian
Wednesday, October 19
Greenport/Shld
4:15 PM
Babylon
Wednesday, October 19
Mattituck
4:30 PM
H H Hills East
Wednesday, October 19
Smithtown East
5:45 PM
Kings Park
Wednesday, October 19
Hauppauge
6:00 PM
Port Jefferson
Wednesday, October 19
Shelter Island
6:15 PM
Ross
Wednesday, October 19
Pierson/BH
6:15 PM
Bayport-Blue Point
Wednesday, October 19
Center Moriches
6:15 PM
Mt Sinai
Wednesday, October 19
Hampton Bays
6:30 PM
Newfield
Wednesday, October 19
Smithtown West
6:30 PM
Southampton
Wednesday, October 19
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Bayport-Blue Point
Saturday, October 22
Tournament
8:00 AM
GIRLS VOLLEYBALL NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
TO PURCHASE TICKETS GO TO:                                                

https://gofan.co/app/school/NYSPHSAAXI 


See Brackets for Section XI Tournament
http://www.sectionxi.org/TOUR/GVB.htm  


Regional Finals at Hauppauge HS
11/10
Class AA: Sec VIII at Sec XI
Class C: Sec VIII at Sec XI
11/11
Class A: Sec VIII at Sec XI
Class B: Sec VIII at Sec XI

NYSPHSAA Championship

https://nysphsaa.org/tournaments/?id=32&path=   


COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 20
Official Ball: Spalding
Rules: NCAA
Sport Chair:  Dan Butler

  Coaches Association

PARTNERS
 

PARTNERS
                                    

ADVERTISERS