X
Invitational
Saturday, March 23
Amityville
9:00 AM
Kings Park
Monday, March 25
Harborfields
4:00 PM
Islip
Monday, March 25
Wyandanch
5:00 PM
Amityville
Monday, March 25
Sayville
5:00 PM
Copiague
Monday, March 25
Smithtown East
5:00 PM
Hauppauge
Monday, March 25
Eastport/S Manor
4:00 PM
East Islip
Monday, March 25
Rocky Point
4:30 PM
Central Islip
Tuesday, March 26
Middle Country
4:00 PM
H H Hills East
Tuesday, March 26
Lindenhurst
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, March 26
Northport
4:00 PM
William Floyd
Tuesday, March 26
Patchogue-Medford
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, March 26
Comsewogue
4:00 PM
Riverhead
Wednesday, March 27
Longwood
3:30 PM
Ward Melville
Monday, April 1
Walt Whitman
10:00 AM
Bellport
Monday, April 1
Huntington
1:30 PM
West Babylon
Monday, April 1
Deer Park
5:00 PM
Sachem East
Tuesday, April 2
Commack HS
4:00 PM
Wyandanch
Tuesday, April 2
Kings Park
4:30 PM
Middle Country
Tuesday, April 2
William Floyd
5:00 PM
Sachem North
Tuesday, April 2
Bay Shore
4:00 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, April 2
Brentwood
4:00 PM
Ross
Wednesday, April 3
Southampton
4:30 PM
Rocky Point
Wednesday, April 3
EH/BH/Pier
4:30 PM
Port Jefferson
Wednesday, April 3
Ross
4:30 PM
Port Jefferson
Wednesday, April 3
Southampton
4:30 PM
Shelter Island
Wednesday, April 3
Center Moriches
4:30 PM
Shelter Island
Wednesday, April 3
Mattituck
4:30 PM
Mattituck
Wednesday, April 3
Center Moriches
4:30 PM
Hampton Bays
Wednesday, April 3
Miller Place
4:30 PM
Babylon
Wednesday, April 3
Southold/Greenport
4:30 PM
Mt Sinai
Wednesday, April 3
Shoreham WR
4:45 PM
West Islip
Wednesday, April 3
Smithtown West
5:00 PM
Elwood/J Glenn
Wednesday, April 3
Bayport-Blue Pt
5:15 PM
Lindenhurst
Thursday, April 4
North Babylon
4:00 PM
Brentwood
Thursday, April 4
Middle Country
4:00 PM
Eastport/S Manor
Thursday, April 4
East Islip
4:00 PM
Comsewogue
Thursday, April 4
Hauppauge
4:00 PM
Sayville
Thursday, April 4
H H Hills West
4:00 PM
Northport
Thursday, April 4
Copiague
5:00 PM
Smithtown East
Thursday, April 4
Connetquot
5:30 PM
Harborfields
Thursday, April 4
Amityville
5:30 PM
Invitational
Saturday, April 6
Deer Park
9:00 AM
Invitational
Saturday, April 6
Longwood
9:30 AM
Invitational
Sunday, April 7
Commack HS
9:00 AM
William Floyd
Monday, April 8
Longwood
4:00 PM
Southold/Greenport
Monday, April 8
Southampton
4:30 PM
Southold/Greenport
Monday, April 8
Ross
4:30 PM
Central Islip
Monday, April 8
Riverhead
4:00 PM
H H Hills West
Tuesday, April 9
Harborfields
4:00 PM
North Babylon
Tuesday, April 9
H H Hills East
4:00 PM
Hampton Bays
Tuesday, April 9
Mt Sinai
4:30 PM
Miller Place
Tuesday, April 9
Bayport-Blue Pt
4:45 PM
Center Moriches
Tuesday, April 9
Port Jefferson
4:45 PM
Shoreham WR
Tuesday, April 9
Elwood/J Glenn
5:00 PM
Walt Whitman
Tuesday, April 9
Bay Shore
5:00 PM
Huntington
Wednesday, April 10
Deer Park
1:30 PM
Kings Park
Wednesday, April 10
Islip
4:00 PM
Commack HS
Wednesday, April 10
Sachem North
4:00 PM
East Islip
Wednesday, April 10
Comsewogue
4:00 PM
Copiague
Wednesday, April 10
Lindenhurst
4:30 PM
Amityville
Wednesday, April 10
Wyandanch
4:30 PM
Mattituck
Wednesday, April 10
Babylon
4:30 PM
Shelter Island
Wednesday, April 10
Babylon
4:30 PM
Ward Melville
Wednesday, April 10
Sachem East
5:00 PM
Middle Country
Wednesday, April 10
Patchogue-Medford
5:00 PM
Connetquot
Wednesday, April 10
Northport
5:00 PM
Hauppauge
Wednesday, April 10
Westhampton
4:00 PM
EH/BH/Pier
Wednesday, April 10
Eastport/S Manor
4:30 PM
Bellport
Thursday, April 11
West Islip
4:00 PM
Smithtown West
Thursday, April 11
West Babylon
5:30 PM
Longwood
Friday, April 12
Brentwood
4:00 PM
Invitational
Saturday, April 13
Huntington
10:00 AM
Southampton
Monday, April 15
Mattituck
4:30 PM
Southampton
Monday, April 15
Shelter Island
4:30 PM
Ross
Monday, April 15
Mattituck
4:30 PM
Shelter Island
Monday, April 15
Ross
4:30 PM
Bayport-Blue Pt
Monday, April 15
Mt Sinai
4:30 PM
Bay Shore
Monday, April 15
Sachem East
4:30 PM
Shoreham WR
Monday, April 15
Hampton Bays
4:45 PM
Islip
Monday, April 15
Amityville
5:00 PM
Elwood/J Glenn
Monday, April 15
Miller Place
5:15 PM
Port Jefferson
Monday, April 15
Southold/Greenport
4:30 PM
Longwood
Tuesday, April 16
Central Islip
4:00 PM
Comsewogue
Tuesday, April 16
EH/BH/Pier
4:00 PM
Center Moriches
Tuesday, April 16
Babylon
4:45 PM
Northport
Tuesday, April 16
Smithtown East
5:00 PM
Harborfields
Tuesday, April 16
Sayville
5:30 PM
H H Hills East
Tuesday, April 16
Copiague
4:00 PM
Westhampton
Tuesday, April 16
East Islip
4:00 PM
Lindenhurst
Tuesday, April 16
Connetquot
4:15 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, April 16
Rocky Point
4:30 PM
Deer Park
Wednesday, April 17
West Islip
4:00 PM
Brentwood
Wednesday, April 17
Riverhead
4:00 PM
Wyandanch
Wednesday, April 17
H H Hills West
4:30 PM
West Babylon
Wednesday, April 17
Huntington
5:00 PM
Smithtown West
Wednesday, April 17
Bellport
5:30 PM
William Floyd
Thursday, April 18
Central Islip
4:00 PM
Patchogue-Medford
Thursday, April 18
Longwood
4:00 PM
Rocky Point
Thursday, April 18
Comsewogue
4:30 PM
Commack HS
Thursday, April 18
Ward Melville
5:00 PM
Sayville
Friday, April 19
Wyandanch
4:00 PM
Copiague
Friday, April 19
North Babylon
4:30 PM
Connetquot
Friday, April 19
H H Hills East
5:00 PM
Amityville
Friday, April 19
Kings Park
5:00 PM
Smithtown East
Friday, April 19
Lindenhurst
5:30 PM
H H Hills West
Friday, April 19
Islip
4:00 PM
EH/BH/Pier
Friday, April 19
Westhampton
4:30 PM
Invitational
Saturday, April 20
Commack HS
9:30 AM
Sachem North
Monday, April 22
Walt Whitman
3:30 PM
Invitational
Wednesday, April 24
Port Jefferson
10:00 AM
Invitational
Saturday, April 27
Westhampton
8:00 AM
Invitational
Saturday, April 27
Smithtown West
9:00 AM
Wyandanch
Saturday, April 27
Harborfields
4:30 PM
Hauppauge
Monday, April 29
EH/BH/Pier
4:00 PM
Riverhead
Monday, April 29
William Floyd
4:30 PM
H H Hills East
Monday, April 29
Smithtown East
4:00 PM
Lindenhurst
Monday, April 29
Northport
4:00 PM
Kings Park
Monday, April 29
H H Hills West
4:00 PM
Comsewogue
Monday, April 29
Eastport/S Manor
4:00 PM
North Babylon
Monday, April 29
Connetquot
4:15 PM
Westhampton
Monday, April 29
Rocky Point
4:30 PM
Port Jefferson
Tuesday, April 30
Babylon
4:30 PM
West Islip
Tuesday, April 30
West Babylon
5:00 PM
Islip
Tuesday, April 30
Sayville
5:00 PM
Commack HS
Tuesday, April 30
Walt Whitman
5:00 PM
Smithtown West
Tuesday, April 30
Huntington
5:30 PM
Sachem East
Wednesday, May 1
Sachem North
4:30 PM
Center Moriches
Wednesday, May 1
Southold/Greenport
4:45 PM
Longwood
Wednesday, May 1
Middle Country
5:00 PM
Ward Melville
Wednesday, May 1
Bay Shore
5:00 PM
Mt Sinai
Wednesday, May 1
Elwood/J Glenn
5:30 PM
Central Islip
Wednesday, May 1
Brentwood
4:00 PM
Riverhead
Wednesday, May 1
Patchogue-Medford
4:30 PM
Shelter Island
Thursday, May 2
Port Jefferson
4:00 PM
Bellport
Thursday, May 2
Deer Park
4:00 PM
East Islip
Thursday, May 2
Hauppauge
4:00 PM
Mattituck
Thursday, May 2
Port Jefferson
4:00 PM
Hampton Bays
Thursday, May 2
Bayport-Blue Pt
4:30 PM
Shoreham WR
Thursday, May 2
Miller Place
4:45 PM
Connetquot
Friday, May 3
Copiague
5:00 PM
Deer Park
Monday, May 6
Smithtown West
4:00 PM
West Babylon
Monday, May 6
Bellport
5:00 PM
Walt Whitman
Monday, May 6
Sachem East
5:00 PM
Huntington
Monday, May 6
West Islip
5:15 PM
Brentwood
Tuesday, May 7
William Floyd
4:00 PM
Babylon
Tuesday, May 7
Ross
4:30 PM
Babylon
Tuesday, May 7
Southampton
4:30 PM
Southold/Greenport
Tuesday, May 7
Shelter Island
4:30 PM
Southold/Greenport
Tuesday, May 7
Mattituck
4:30 PM
Bay Shore
Tuesday, May 7
Commack HS
5:00 PM
Middle Country
Tuesday, May 7
Riverhead
5:00 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, May 7
Central Islip
4:00 PM
Sachem North
Tuesday, May 7
Ward Melville
4:15 PM
Eastport/S Manor
Wednesday, May 8
Westhampton
4:00 PM
Southampton
Wednesday, May 8
Center Moriches
4:30 PM
Ross
Wednesday, May 8
Center Moriches
4:30 PM
Miller Place
Wednesday, May 8
Mt Sinai
4:45 PM
Bayport-Blue Pt
Wednesday, May 8
Shoreham WR
5:00 PM
Elwood/J Glenn
Wednesday, May 8
Hampton Bays
5:30 PM
Rocky Point
Thursday, May 9
Hauppauge
4:00 PM
Northport
Thursday, May 9
H H Hills East
5:00 PM
Smithtown East
Thursday, May 9
North Babylon
5:30 PM
Harborfields
Thursday, May 9
Islip
5:30 PM
H H Hills West
Thursday, May 9
Amityville
4:00 PM
Sayville
Thursday, May 9
Kings Park
4:00 PM
EH/BH/Pier
Thursday, May 9
East Islip
4:30 PM
Invitational
Friday, May 10
Bay Shore
4:00 PM
Invitational
Saturday, May 11
Bay Shore
9:30 AM
Invitational
Saturday, May 11
EH/BH/Pier
9:30 AM
Invitational
Tuesday, May 14
Longwood
3:30 PM
Invitational
Wednesday, May 15
Copiague
4:00 PM
OUTDOOR TRACK NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
2023-24
Pentathlon Day 1 for Counti
es
May 18


Section XI County Championships - Boys and Girls
May 20, 21, 22, 23


State Qualifier  - Boys and Girls 
May 30, 31 at Comsewogue HS


NYSPHSAA Championship
https://nysphsaa.org/tournaments/?id=30&path= 


COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 16
Rules: NFHS
Sport Chair:  Tony Toro/Joe Mercado

  Coaches Association

PARTNERS
 

PARTNERS
                                           

ADVERTISERS