X
Commack HS
Wednesday, March 20
Lindenhurst
4:15 PM
Walt Whitman
Wednesday, March 20
Sachem North
4:30 PM
Bay Shore
Thursday, March 21
Connetquot
4:15 PM
Middle Country
Friday, March 22
Sachem East
4:00 PM
Central Islip
Friday, March 22
Longwood
4:00 PM
William Floyd
Friday, March 22
Patchogue-Medford
4:00 PM
Invitational
Saturday, March 23
Bay Shore
9:30 AM
West Babylon
Monday, March 25
Islip
4:00 PM
West Islip
Monday, March 25
Eastport/S Manor
4:00 PM
Sachem East
Monday, March 25
William Floyd
4:00 PM
Smithtown East
Monday, March 25
Copiague
4:00 PM
Deer Park
Monday, March 25
Comsewogue
4:00 PM
East Islip
Monday, March 25
Bellport
4:00 PM
H H Hills East
Monday, March 25
Smithtown West
4:00 PM
Southold/Greenport
Tuesday, March 26
SHELTER ISLAND
4:00 PM
Mattituck
Tuesday, March 26
Port Jefferson
4:30 PM
Kings Park
Tuesday, March 26
Harborfields
4:00 PM
Rocky Point
Tuesday, March 26
Hauppauge
4:30 PM
Westhampton
Wednesday, March 27
EH/BH/Pier
4:00 PM
East Islip
Wednesday, March 27
North Babylon
4:00 PM
Connetquot
Wednesday, March 27
Commack HS
4:15 PM
Northport
Wednesday, March 27
Huntington
4:30 PM
Miller Place
Wednesday, March 27
Amityville
4:00 PM
Shoreham WR
Wednesday, March 27
Mt Sinai
4:30 PM
Southampton
Wednesday, March 27
Bayport-Blue Pt
4:30 PM
Wyandanch
Wednesday, March 27
Sayville
4:30 PM
Ross
Thursday, March 28
Babylon
4:00 PM
Ward Melville
Thursday, March 28
Walt Whitman
4:30 PM
Hampton Bays
Thursday, March 28
Elwood/J Glenn
4:30 PM
Longwood
Thursday, March 28
William Floyd
4:00 PM
Brentwood
Thursday, March 28
Central Islip
4:00 PM
Sachem North
Thursday, March 28
Bay Shore
4:00 PM
Patchogue-Medford
Thursday, March 28
Middle Country
4:00 PM
Riverhead
Friday, March 29
Smithtown East
4:00 PM
Comsewogue
Friday, March 29
West Islip
4:00 PM
Copiague
Friday, March 29
H H Hills East
4:00 PM
Bellport
Monday, April 1
Deer Park
4:00 PM
Sachem East
Monday, April 1
Patchogue-Medford
4:00 PM
Port Jefferson
Monday, April 1
SHELTER ISLAND
4:30 PM
Port Jefferson
Monday, April 1
Southold/Greenport
4:30 PM
Ross
Monday, April 1
Center Moriches
4:30 PM
Hauppauge
Monday, April 1
Kings Park
4:00 PM
Harborfields
Monday, April 1
West Babylon
4:30 PM
H H Hills West
Monday, April 1
Rocky Point
4:30 PM
Babylon
Monday, April 1
Mattituck
4:30 PM
Hampton Bays
Tuesday, April 2
Shoreham WR
4:00 PM
Bay Shore
Tuesday, April 2
Ward Melville
4:15 PM
Amityville
Tuesday, April 2
Wyandanch
4:30 PM
Elwood/J Glenn
Tuesday, April 2
Southampton
4:30 PM
Miller Place
Wednesday, April 3
Westhampton
4:00 PM
Huntington
Wednesday, April 3
Smithtown West
4:00 PM
Bayport-Blue Pt
Wednesday, April 3
Mt Sinai
4:30 PM
Sayville
Wednesday, April 3
EH/BH/Pier
4:30 PM
Middle Country
Wednesday, April 3
Longwood
4:00 PM
Lindenhurst
Wednesday, April 3
Connetquot
4:15 PM
Commack HS
Wednesday, April 3
Sachem North
4:30 PM
William Floyd
Thursday, April 4
Brentwood
4:00 PM
West Islip
Thursday, April 4
Bellport
4:00 PM
Deer Park
Thursday, April 4
North Babylon
4:00 PM
H H Hills East
Thursday, April 4
Riverhead
4:00 PM
Eastport/S Manor
Thursday, April 4
Comsewogue
4:00 PM
Northport
Thursday, April 4
Copiague
4:30 PM
West Babylon
Friday, April 5
Hauppauge
4:00 PM
Kings Park
Friday, April 5
H H Hills West
4:30 PM
Mattituck
Friday, April 5
Center Moriches
4:30 PM
Babylon
Friday, April 5
SHELTER ISLAND
4:30 PM
Babylon
Friday, April 5
Southold/Greenport
4:30 PM
Invitational
Saturday, April 6
Lindenhurst
9:30 AM
Invitational
Saturday, April 6
Longwood
2:00 PM
Riverhead
Saturday, April 6
Invitational
2:00 PM
North Babylon
Monday, April 8
West Islip
4:00 PM
Smithtown West
Monday, April 8
Northport
4:00 PM
Islip
Monday, April 8
Harborfields
4:00 PM
Westhampton
Monday, April 8
Amityville
4:00 PM
Mt Sinai
Monday, April 8
Southampton
4:00 PM
Shoreham WR
Monday, April 8
Elwood/J Glenn
4:30 PM
EH/BH/Pier
Monday, April 8
Wyandanch
4:30 PM
Bayport-Blue Pt
Monday, April 8
Hampton Bays
4:30 PM
Sayville
Tuesday, April 9
Miller Place
4:00 PM
Walt Whitman
Tuesday, April 9
Bay Shore
4:00 PM
Brentwood
Tuesday, April 9
Middle Country
4:00 PM
Central Islip
Tuesday, April 9
William Floyd
4:00 PM
Ward Melville
Tuesday, April 9
Commack HS
4:15 PM
Sachem North
Wednesday, April 10
Lindenhurst
4:00 PM
Rocky Point
Wednesday, April 10
Kings Park
4:30 PM
Center Moriches
Wednesday, April 10
SHELTER ISLAND
4:30 PM
Center Moriches
Wednesday, April 10
Southold/Greenport
4:30 PM
Longwood
Wednesday, April 10
Sachem East
4:30 PM
Bellport
Wednesday, April 10
Eastport/S Manor
4:00 PM
Smithtown East
Wednesday, April 10
H H Hills East
4:00 PM
Riverhead
Wednesday, April 10
Northport
4:30 PM
East Islip
Thursday, April 11
Deer Park
4:00 PM
Copiague
Thursday, April 11
Huntington
4:30 PM
Hampton Bays
Thursday, April 11
Mt Sinai
4:30 PM
H H Hills West
Thursday, April 11
West Babylon
4:00 PM
Hauppauge
Thursday, April 11
Islip
4:00 PM
Miller Place
Friday, April 12
EH/BH/Pier
4:30 PM
Westhampton
Friday, April 12
Wyandanch
4:00 PM
Shoreham WR
Friday, April 12
Southampton
4:30 PM
Amityville
Friday, April 12
Sayville
4:30 PM
Riverhead
Saturday, April 13
Invitational
9:00 AM
Invitational
Saturday, April 13
Bay Shore
9:00 AM
East Islip
Monday, April 15
West Islip
4:00 PM
Babylon
Monday, April 15
Center Moriches
4:30 PM
Elwood/J Glenn
Monday, April 15
Bayport-Blue Pt
4:30 PM
Huntington
Monday, April 15
Riverhead
4:30 PM
Middle Country
Monday, April 15
Central Islip
4:00 PM
Patchogue-Medford
Monday, April 15
Longwood
4:00 PM
Sachem East
Monday, April 15
Brentwood
4:00 PM
Lindenhurst
Monday, April 15
Ward Melville
4:15 PM
Commack HS
Monday, April 15
Walt Whitman
4:15 PM
Connetquot
Monday, April 15
Sachem North
4:30 PM
Wyandanch
Tuesday, April 16
Miller Place
4:30 PM
Comsewogue
Tuesday, April 16
Bellport
4:00 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, April 16
North Babylon
4:00 PM
Smithtown West
Tuesday, April 16
Copiague
4:00 PM
Northport
Tuesday, April 16
Smithtown East
4:30 PM
Riverhead
Wednesday, April 17
Invitational
12:00 AM
Islip
Wednesday, April 17
H H Hills West
4:30 PM
Harborfields
Wednesday, April 17
Hauppauge
4:30 PM
West Babylon
Wednesday, April 17
Rocky Point
4:30 PM
Port Jefferson
Wednesday, April 17
Babylon
4:30 PM
Invitational
Monday, April 22
Connetquot
9:30 AM
Invitational
Tuesday, April 23
Deer Park
9:00 AM
Invitational
Tuesday, April 23
Port Jefferson
1:00 PM
Riverhead
Thursday, April 25
Invitational
12:00 AM
Invitational
Saturday, April 27
Westhampton
8:30 AM
Invitational
Saturday, April 27
Smithtown East
9:00 AM
Riverhead
Saturday, April 27
Invitational
1:00 PM
Ross
Monday, April 29
SHELTER ISLAND
4:00 PM
Ross
Monday, April 29
Southold/Greenport
4:00 PM
Central Islip
Monday, April 29
Sachem East
4:30 PM
Bayport-Blue Pt
Tuesday, April 30
Shoreham WR
4:30 PM
Brentwood
Tuesday, April 30
Patchogue-Medford
4:00 PM
Bay Shore
Tuesday, April 30
Commack HS
4:00 PM
William Floyd
Tuesday, April 30
Middle Country
4:00 PM
Walt Whitman
Tuesday, April 30
Lindenhurst
4:00 PM
Ward Melville
Tuesday, April 30
Connetquot
4:15 PM
Riverhead
Wednesday, May 1
Smithtown West
4:00 PM
Deer Park
Wednesday, May 1
West Islip
4:00 PM
Kings Park
Wednesday, May 1
West Babylon
4:00 PM
Southampton
Wednesday, May 1
Hampton Bays
4:30 PM
North Babylon
Wednesday, May 1
Comsewogue
4:00 PM
H H Hills East
Wednesday, May 1
Northport
4:00 PM
East Islip
Wednesday, May 1
Eastport/S Manor
4:00 PM
Smithtown East
Wednesday, May 1
Huntington
4:30 PM
SHELTER ISLAND
Thursday, May 2
Mattituck
4:00 PM
Rocky Point
Thursday, May 2
Islip
4:00 PM
Center Moriches
Thursday, May 2
Port Jefferson
4:00 PM
Mattituck
Thursday, May 2
Southold/Greenport
4:00 PM
H H Hills West
Thursday, May 2
Harborfields
4:00 PM
Eastport/S Manor
Friday, May 3
Deer Park
4:00 PM
Riverhead
Friday, May 3
Invitational
4:00 PM
EH/BH/Pier
Friday, May 3
Amityville
4:30 PM
Riverhead
Saturday, May 4
Invitational
2:00 PM
Ross
Monday, May 6
Mattituck
4:00 PM
Sayville
Monday, May 6
Westhampton
4:00 PM
East Islip
Monday, May 6
Comsewogue
4:00 PM
Lindenhurst
Monday, May 6
Bay Shore
4:30 PM
Longwood
Monday, May 6
Brentwood
4:00 PM
Patchogue-Medford
Monday, May 6
Central Islip
4:00 PM
Sachem North
Monday, May 6
Ward Melville
4:15 PM
Connetquot
Monday, May 6
Walt Whitman
4:15 PM
Islip
Tuesday, May 7
Kings Park
4:00 PM
Hauppauge
Tuesday, May 7
H H Hills West
4:30 PM
Huntington
Tuesday, May 7
H H Hills East
4:00 PM
Copiague
Tuesday, May 7
Riverhead
4:00 PM
Bellport
Tuesday, May 7
North Babylon
4:00 PM
Smithtown West
Wednesday, May 8
Smithtown East
4:00 PM
Mt Sinai
Wednesday, May 8
Elwood/J Glenn
4:00 PM
Ross
Wednesday, May 8
Port Jefferson
4:30 PM
Harborfields
Wednesday, May 8
Rocky Point
4:30 PM
Invitational
Friday, May 10
West Babylon
4:15 PM
Invitational
Friday, May 10
EH/BH/Pier
4:30 PM
Riverhead
Friday, May 10
Invitational
4:30 PM
Invitational
Saturday, May 11
EH/BH/Pier
10:00 AM
Invitational
Monday, May 13
Copiague
3:45 PM
Riverhead
Monday, May 13
Invitational
4:00 PM
Riverhead
Wednesday, May 15
Invitational
3:30 PM
Invitational
Wednesday, May 15
Longwood
3:30 PM
Invitational
Friday, May 17
Amityville
4:00 PM
GIRLS OUTDOOR TRACK/FIELD
GIRLS OUTDOOR TRACK/FIELD NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS
COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 16
Rules: NFHS
Sport Chair:  Tony Toro/Joe Mercado

  Coaches Association

PARTNERS
 

PARTNERS
                                    

ADVERTISERS