X
Bayport-Blue Point
Thursday, December 12
William Floyd
3:30 PM
Harborfields
Thursday, December 12
Half Hollow Hills
3:30 PM
Sayville
Thursday, December 12
North Babylon
3:30 PM
Middle Country
Thursday, December 12
E Hampton
4:30 PM
Lindenhurst
Thursday, December 12
Islip
3:30 PM
Longwood
Thursday, December 12
Comsewogue
3:30 PM
Riverhead
Thursday, December 12
Sachem
3:30 PM
Walt Whitman
Thursday, December 12
Northport
3:30 PM
Deer Park
Thursday, December 12
Smithtown
3:30 PM
East Islip
Thursday, December 12
West Babylon
3:30 PM
Eastport/S Manor
Thursday, December 12
Patchogue-Medford
3:30 PM
Bellport
Thursday, December 12
Connetquot
3:30 PM
Bay Shore
Thursday, December 12
West Islip
3:30 PM
Copiague
Thursday, December 12
Central Islip
3:30 PM
Copiague
Monday, December 16
West Babylon
3:30 PM
Central Islip
Monday, December 16
West Islip
3:30 PM
Riverhead
Monday, December 16
Middle Country
3:30 PM
Rocky Point
Monday, December 16
Southold/Gpt
4:30 PM
Rocky Point
Tuesday, December 17
Riverhead
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, December 17
William Floyd
3:30 PM
West Babylon
Tuesday, December 17
Bay Shore
3:30 PM
West Islip
Tuesday, December 17
Copiague
3:30 PM
Sachem
Tuesday, December 17
Middle Country
3:30 PM
Smithtown
Tuesday, December 17
Commack HS
3:30 PM
North Babylon
Tuesday, December 17
Bayport-Blue Point
3:30 PM
Lindenhurst
Tuesday, December 17
East Islip
3:30 PM
Connetquot
Tuesday, December 17
Sayville
3:30 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, December 17
Bellport
3:30 PM
Harborfields
Tuesday, December 17
Deer Park
3:30 PM
Hauppauge
Tuesday, December 17
Walt Whitman
3:30 PM
Half Hollow Hills
Tuesday, December 17
Northport
3:30 PM
Islip
Tuesday, December 17
Central Islip
3:30 PM
E Hampton/BH/Pier
Tuesday, December 17
Longwood
4:30 PM
Riverhead
Wednesday, December 18
Southold/Gpt
4:00 PM
Deer Park
Thursday, December 19
Half Hollow Hills
3:30 PM
Commack HS
Thursday, December 19
Harborfields
3:30 PM
Northport
Thursday, December 19
Hauppauge
4:00 PM
Comsewogue
Thursday, December 19
E Hampton
4:30 PM
Bay Shore
Thursday, December 19
Lindenhurst
3:30 PM
Bellport
Thursday, December 19
Patchogue-Medford
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, December 19
Connetquot
3:30 PM
East Islip
Thursday, December 19
Islip
3:30 PM
Middle Country
Thursday, December 19
Rocky Point
3:30 PM
Longwood
Thursday, December 19
Sachem
3:30 PM
Sayville
Thursday, December 19
Eastport/S Manor
3:30 PM
Walt Whitman
Thursday, December 19
Smithtown
3:30 PM
William Floyd
Thursday, December 19
North Babylon
3:30 PM
Bellport
Monday, January 6
Eastport/S Manor
3:30 PM
Southold/Gpt
Monday, January 6
E Hampton
4:30 PM
Walt Whitman
Tuesday, January 7
Harborfields
3:30 PM
Middle Country
Tuesday, January 7
Riverhead
3:30 PM
Central Islip
Tuesday, January 7
West Babylon
3:30 PM
Half Hollow Hills
Tuesday, January 7
Hauppauge
3:30 PM
Islip
Tuesday, January 7
West Islip
3:30 PM
Bay Shore
Tuesday, January 7
East Islip
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Tuesday, January 7
Eastport/S Manor
3:30 PM
Comsewogue
Tuesday, January 7
Sachem
3:30 PM
Commack HS
Tuesday, January 7
Deer Park
3:30 PM
Copiague
Tuesday, January 7
Lindenhurst
3:30 PM
Longwood
Tuesday, January 7
Rocky Point
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, January 7
North Babylon
3:30 PM
William Floyd
Tuesday, January 7
Connetquot
3:30 PM
Sayville
Tuesday, January 7
Bellport
3:30 PM
Northport
Tuesday, January 7
Smithtown
4:00 PM
Sayville
Wednesday, January 8
Patchogue-Medford
3:30 PM
Smithtown
Thursday, January 9
Hauppauge
3:30 PM
Commack HS
Thursday, January 9
Half Hollow Hills
3:30 PM
Eastport/S Manor
Thursday, January 9
William Floyd
3:30 PM
Middle Country
Thursday, January 9
Southold/Gpt
4:00 PM
Sachem
Thursday, January 9
E Hampton
4:30 PM
West Babylon
Thursday, January 9
West Islip
3:30 PM
Lindenhurst
Thursday, January 9
Central Islip
3:30 PM
Riverhead
Thursday, January 9
Longwood
3:30 PM
Rocky Point
Thursday, January 9
Comsewogue
3:30 PM
East Islip
Thursday, January 9
Copiague
3:30 PM
Deer Park
Thursday, January 9
Walt Whitman
3:30 PM
Harborfields
Thursday, January 9
Northport
3:30 PM
Connetquot
Thursday, January 9
North Babylon
3:30 PM
Bellport
Thursday, January 9
Bayport-Blue Point
3:30 PM
Bay Shore
Thursday, January 9
Islip
3:30 PM
Connetquot
Monday, January 13
Bellport
3:30 PM
Riverhead
Monday, January 13
E Hampton
4:00 PM
Southold/Gpt
Monday, January 13
Comsewogue
4:30 PM
Bellport
Tuesday, January 14
Multi School Meet
1:30 PM
Copiague
Tuesday, January 14
Bay Shore
3:30 PM
Comsewogue
Tuesday, January 14
Riverhead
3:30 PM
Hauppauge
Tuesday, January 14
Harborfields
3:30 PM
Southold/Gpt
Tuesday, January 14
Sachem
4:30 PM
William Floyd
Tuesday, January 14
Bellport
3:30 PM
Walt Whitman
Tuesday, January 14
Commack HS
3:30 PM
West Islip
Tuesday, January 14
Lindenhurst
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, January 14
Connetquot
3:30 PM
North Babylon
Tuesday, January 14
Eastport/S Manor
3:30 PM
Longwood
Tuesday, January 14
Middle Country
3:30 PM
Islip
Tuesday, January 14
West Babylon
3:30 PM
Half Hollow Hills
Tuesday, January 14
Smithtown
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Tuesday, January 14
Sayville
3:30 PM
Central Islip
Tuesday, January 14
East Islip
3:30 PM
Northport
Tuesday, January 14
Deer Park
4:00 PM
E Hampton/BH/Pier
Tuesday, January 14
Rocky Point
4:30 PM
Smithtown
Wednesday, January 15
Invitational
12:00 AM
Double Dual
Wednesday, January 15
Central Islip
1:00 PM
Tournament
Wednesday, January 15
Connetquot
1:30 PM
Sachem
Wednesday, January 15
Tournament
1:30 PM
East Islip
Wednesday, January 15
Double Dual
1:30 PM
Comsewogue
Wednesday, January 15
Tournament
1:30 PM
Deer Park
Thursday, January 16
Hauppauge
3:30 PM
Sayville
Thursday, January 16
William Floyd
3:30 PM
Walt Whitman
Thursday, January 16
Half Hollow Hills
3:30 PM
Longwood
Thursday, January 16
Southold/Gpt
4:30 PM
Lindenhurst
Thursday, January 16
West Babylon
3:30 PM
Middle Country
Thursday, January 16
Comsewogue
3:30 PM
Rocky Point
Thursday, January 16
Sachem
3:30 PM
East Islip
Thursday, January 16
West Islip
3:30 PM
Eastport/S Manor
Thursday, January 16
Connetquot
3:30 PM
Harborfields
Thursday, January 16
Smithtown
3:30 PM
Commack HS
Thursday, January 16
Northport
3:30 PM
Copiague
Thursday, January 16
Islip
3:30 PM
Bay Shore
Thursday, January 16
Central Islip
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, January 16
Patchogue-Medford
3:30 PM
Bellport
Thursday, January 16
North Babylon
3:30 PM
Half Hollow Hills
Tuesday, January 21
Harborfields
3:30 PM
West Islip
Tuesday, January 21
Bay Shore
3:30 PM
Sayville
Tuesday, January 21
North Babylon
3:30 PM
Sachem
Tuesday, January 21
Riverhead
3:30 PM
Southold/Gpt
Tuesday, January 21
Rocky Point
4:30 PM
Smithtown
Tuesday, January 21
Deer Park
3:30 PM
William Floyd
Tuesday, January 21
Bayport-Blue Point
3:30 PM
West Babylon
Tuesday, January 21
East Islip
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, January 21
Eastport/S Manor
3:30 PM
Islip
Tuesday, January 21
Lindenhurst
3:30 PM
Hauppauge
Tuesday, January 21
Commack HS
3:30 PM
Central Islip
Tuesday, January 21
Copiague
3:30 PM
Comsewogue
Tuesday, January 21
Longwood
3:30 PM
Northport
Tuesday, January 21
Walt Whitman
4:00 PM
E Hampton/BH/Pier
Tuesday, January 21
Middle Country
4:30 PM
West Babylon
Wednesday, January 22
Copiague
3:30 PM
Walt Whitman
Thursday, January 23
Hauppauge
3:30 PM
Deer Park
Thursday, January 23
Harborfields
3:30 PM
Connetquot
Thursday, January 23
Sayville
3:30 PM
Northport
Thursday, January 23
Half Hollow Hills
4:00 PM
Longwood
Thursday, January 23
E Hampton
4:30 PM
Comsewogue
Thursday, January 23
Southold/Gpt
4:30 PM
Commack HS
Thursday, January 23
Smithtown
3:30 PM
Copiague
Thursday, January 23
West Islip
3:30 PM
Central Islip
Thursday, January 23
Islip
3:30 PM
Bay Shore
Thursday, January 23
West Babylon
3:30 PM
Bayport-Blue Point
Thursday, January 23
North Babylon
3:30 PM
East Islip
Thursday, January 23
Lindenhurst
3:30 PM
Middle Country
Thursday, January 23
Sachem
3:30 PM
Riverhead
Thursday, January 23
Rocky Point
3:30 PM
William Floyd
Thursday, January 23
Patchogue-Medford
3:30 PM
E Hampton
Monday, January 27
Comsewogue
4:30 PM
North Babylon
Tuesday, January 28
William Floyd
3:30 PM
Lindenhurst
Tuesday, January 28
Bay Shore
3:30 PM
Southold/Gpt
Tuesday, January 28
Riverhead
4:00 PM
Smithtown
Tuesday, January 28
Walt Whitman
3:30 PM
Sachem
Tuesday, January 28
Longwood
3:30 PM
West Islip
Tuesday, January 28
Central Islip
3:30 PM
Patchogue-Medford
Tuesday, January 28
Bellport
3:30 PM
Rocky Point
Tuesday, January 28
Middle Country
3:30 PM
Eastport/S Manor
Tuesday, January 28
Sayville
3:30 PM
Hauppauge
Tuesday, January 28
Northport
3:30 PM
Harborfields
Tuesday, January 28
Commack HS
3:30 PM
Islip
Tuesday, January 28
East Islip
3:30 PM
Half Hollow Hills
Tuesday, January 28
Deer Park
3:30 PM
Connetquot
Tuesday, January 28
Bayport-Blue Point
3:30 PM
Smithtown
Tuesday, February 4
Invitational
12:00 AM
Sachem
Tuesday, February 4
Tournament
1:00 PM
Connetquot
Tuesday, February 4
Division
1:00 PM
Comsewogue
Tuesday, February 4
Tournament
1:00 PM
Central Islip
Tuesday, February 4
Tournament
1:00 PM
East Islip
Tuesday, February 4
Tournament
1:00 PM
Bellport
Tuesday, February 4
Multi School Meet
1:30 PM
Smithtown
Saturday, February 8
Championships
12:00 AM
BOWLING NEWS
SEE ALL NEWS ARTICLES
CHAMPIONSHIPS



www.suffolkbowling.org 

1/15 Boys Singles/Doubles Tournament, 1:30 pm at Sayville Bowlero
1/15 Girls Singles/Doubles Tournament, 1:30 pm at East Islip Lanes
2/4 Boys Wild Card Tournament, 1 pm at Bowl LI Patchogue
2/4 Girls Wild Card tournament, 1 pm at Sayville Bowlero
2/8 Boys and Girls Sectional Championships, 9 am at Sayville Bowl

3/13-15 - NYSPHSAA Championships, Strike N Spare Lanes



COACH/SPORT RESOURCES

Maximum # of Contests: 19
Rules: USBC
Sport Chair:  Joe Vasile-Cozzo

  Coaches Packet
  Coaches Association

PARTNERS
 

PARTNERS
                           

ADVERTISERS